Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Elazığ'da Modern Deprem Konutları Yükseliyor

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, kentte 19 bin 500 konutun yapılmaya başlandığını ve 2021 yılının başlarında 8 bin konutun teslim edilmesinin planlandığını açıkladı.

yapi.com.tr
Elazığ'da Modern Deprem Konutları Yükseliyor

Elazığ'da 19 bin 500 konutun yapılmaya başlandığını ve 2021 yılının başlarında 8 bin konutun teslim edilmesinin planlandığını aktaran Elazığ Valisi Erkaya Yırık, "Vatandaşlarımızın rahat ve konforlu şekilde yaşayabileceği deprem korkusundan uzak bir şekilde çevre düzenlemesiyle, oyun parkalar ve diğer donatılarıyla gayet modern güzel binalar oldu." dedi.

İHA’da yer alan habere göre; 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik deprem sonrası Elazığ'da 19 bin 500 konutun inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında tamamlanan binden fazla konutun sahibi belirlenirken, binlerce konut da tamamlanma aşamasına geldi. Kış şartlarının etkisini göstermesine rağmen sahada çalışmaların durmadan devam ettiği aktarıldı. Depremin hemen ardından devletin tüm ilgi ve alakasını Elazığ'a verdiğini belirten Vali Erkaya Yırık, 2021 yılının başlarında 8 bin konutu teslim etmeyi planladıklarını aktardı.

Vali Erkaya Yırık, “Bugün geldiğimiz noktada, 14 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Dilek sitesindeki konutlar tamamlandı. Öncelik oradan olmak suretiyle 179 konutun teslimatını yaptık. Daha sonra yine Yazıkonak Beldesindeki tamamlanmış olan konutları teslim ettik. Diğer tarafından Karşıyaka Mahallesi ve Akçakiraz Beldesi'ndeki konutların teslimini yaptık. İnşallah kısa bir süre sonra da başka bir bölgedeki konutların kura çekimini gerçekleştireceğiz. Devletimiz özellikle 2021 yılının başlarında toplamda 8 bin konutu teslim etmeyi planlıyor. İnşallah bu gerçekleşecek. Bugün itibari ile biz, bin adet konutun bittiğini ve vatandaşlarımıza kurayla teslim ettiğimizi söyleyebiliyoruz.” diye konuştu.

Abdullahpaşa Mahallesi 2. etap bölgesinde yapımı süren konutlarla ilgili bilgi veren Proje Müdürü Tolga Taş ise "Projemiz bin 18 konuttan ve bir ticaret merkezinden oluşmakta. Şuan yüzde 72 seviyesindeyiz ve sona yaklaşıyoruz. Artık alt yapı ve yol çalışmalarına başladık. Binalarımız da genel itibariyle toparlandı. Doğalgaza hazırlık yapıyoruz, elektrik şuan çekiliyor. Kanalizasyon ve yağmur suyu yüzde 70 mertebesine ulaştı. İlk etapta süresinden önce teslim etmek isteğimiz bölgeler var ve o bölgelere yoğunlaşmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elazigda-modern-deprem-konutlari-yukseliyor_183434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın