Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.


Deprem Konutlarının Maliyeti Dikkat Çekti

Elazığ depreminde yıkılan köy evleri ve ahırları milyonlarca lira karşılığında yenilenirken, projenin ihalesinin pazarlıkla verildiği firmalar da ayrıca dikkat çekti.

yapi.com.tr
Deprem Konutlarının Maliyeti Dikkat Çekti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) düzenlediği deprem konutu ihalelerinin pazarlıkla eski AKP Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu’nun akrabalarına verilmesi dikkat çekti.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre TOKİ, eski AKP Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu’nun sahibi olduğu Ensar İnşaat ile ortağı Biroğlu İnşaat'a iş dört ayrı deprem konutu inşaatı ihalesi verdi. Pazarlık usulüyle düzenlenen dört ihalenin toplam bedeli ise 330 milyon 850 bin TL’yi buluyor. Bu ihalelerle depremde köylerde yıkılan evler ve ahırlar Ensar ve Biroğlu İnşaat tarafından yeniden inşa edildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; TOKİ’nin Ensar İnşaat ve Biroğlu İnşaat iş ortaklığına verdiği ihaleler şu şekilde:

- 29 Mart 2021 tarihinde “Elazığ İli 260 Adet Köy Evi ve 30 Adet Ahır İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesi 98 milyon 350 bin TL bedelle verildi.

- 25 Mart 2021’de düzenlenen “Elazığ 240 Adet Köy Evi ve 30 Adet Ahır İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesi ise 92 milyon 850 bin TL bedelle verildi.

- 17 Nisan 2020 tarihinde “Elazığ İli Merkez İlçesi Köy Evi ve Ahır İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında düzenlenen ihale 67 milyon 150 bin TL bedelle verildi.

- 13 Nisan 2020’de “Elazığ İli Merkez İlçesine Köy Evi ve Ahır İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında düzenlenen ihale 72 milyon 500 bin TL bedelle verildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-konutlarinin-maliyeti-dikkat-cekti_188303.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!