Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlak Konut’tan İstanbul’da 2 Yakaya 5 Bin Yeni Konut

Emlak Konut, 5 bin 192 konut için satışa çıkmaya hazırlanıyor. Konutların 4 bini Küçükçekmece Ayazma’da, bin 192’si Çekmeköy Alemdağ’da yer alıyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Küçükçekme Ayazma’da 4 bin konut yapımı için bugün ihaleye çıktıklarını açıklarken, projeyi hasılat paylaşım modeliyle gerçekleştireceklerini belirtti.

Milliyet Gazetesi
Emlak Konut’tan İstanbul’da 2 Yakaya 5 Bin Yeni Konut

Emlak Konut, 5 bin 192 konut  için satışa çıkmaya hazırlanıyor. Konutların 4 bini Küçükçekmece Ayazma’da, bin 192’si Çekmeköy Alemdağ’da yer alıyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Küçükçekme Ayazma’da 4 bin konut yapımı için bugün ihaleye çıktıklarını açıklarken, projeyi hasılat paylaşım modeliyle gerçekleştireceklerini belirtti.

113 bin 445 metrekare ve 85 bin 808 metrekare olmak üzere iki parselde 199 bin 253 metrekade yükselecek proje için Kurum, şöyle konuştu: “Küçük parselin inşaat alanı 128 bin 713, büyük olanı ise 226 bin 890 metrekare. Toplam inşaat alanı 355 bin 603 metrekare. İhaleyi kazanan şirket proje hazırlayacak. Projede konutların alanına ve oda sayısına, bize onaylatmak koşuluyla şirketin kendisi karar verecek. tahmin ediyorum arsalarımıza yaklaşık 4 bin konut yapılacak.”

Projeyle ilgilenen çok

Ayazma arsası ihalesinin şimdiye kadar kendisine ait arsa üzerinde gerçekleştirilmiş en büyük hasılat paylaşımı ihalesi olduğunu hatırlatan Kurum, “TOKİ’nin Kayabaşı projesine komşu olan arsamız üzerinde İstanbul’un en güzel projelerinden biri gerçekleştirilecek. Arsa ile bizimle daha önce hasılat paylaşımıyla iş yapan şirketlerin neredeyse tamamı ilgileniyor” diye konuştu.

4 bin konutluk Ayazma Projesi

Arsanın bulunduğu ilçe: Başakşehir
İhale tarihi: 17 Aralık
Toplam arsa alanı: 199 bin 253
Toplam inşaat alanı: 355 bin 603
İhale yöntemi: Kapalı zarf teklif alma ve pazarlık-açık artırma

Alemdağ'da konsept konutlar

Çekmeköy Alemdağ’da 86 bin 47 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 140 bin metrekare inşaat alanlı proje ise gelecek ay satışa çıkıyor. 
1+1 ile 4+1 arasında apartman daireleri ve 160 ile 173 metrekare arasında villaların olacağı proje hakkında Kurum, “Emlak Bankası geçmişini de dahil ettiğimizde aslında yarım asırdan daha fazla olan geçmişimizde ilk defa konseptli bir proje yapıyoruz.
Kapalı ve açık yüzme havuzu ve süs havuzlarının bulunduğu proje ile üst gelir grubu projelerde sunulan tüm donatıları ve konforu orta sınıfa da sağlayacağız. Projenin peşinatları yüzde 10’dan başlayacak. Çok düşük taksitlerle orta sınıf üyeleri ev sahibi olabilecek. İhalesini bu ay yapıyoruz. En geç gelecek ay satışa çıkacağız” diye konuştu.

Bin 192 konutluk proje

Arsanın bulunduğu ilçe: Çekmeköy Alemdağ
Toplam arsa alanı: 86 bin 47 metrekare
Toplam inşaat alanı: 140 bin metrekare
1+1: 146 adet  2+1: 521 adet  3+1: 408 adet 4+1: 98 adet
Villa (4+1): 19 adet  Ticari ünite: 8 adet
Spor salonu ve 28 derslikli ilk öğretim okulu da bulunuyor

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-konuttan-istanbulda-2-yakaya-5-bin-yeni-konut_74667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!