Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Emlak Sektörü 2012’de Büyümesini Sürdürecek, Rekabet Artacak”

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Gayrimenkul sektörü 2012’de de, geçen yıla oranla daha temkinli de olsa, büyümesini sürdürecektir. Konut sektörü üreticileri arasında yaşanacak yoğun bir rekabet dönemi bizleri bekliyor. Bu rekabet dönemi, dersini iyi çalışan, ulaşım akslarına yakın ve nitelikli projeleri tercih eden yatırımcılar için

yapi.com.tr
“Emlak Sektörü 2012’de Büyümesini Sürdürecek, Rekabet Artacak”

ürk ekonomisi 2011 yılının 3. çeyreğinde 8.2 büyüme gösterirken inşaat sektörü aynı dönemde 10.6 oranında büyüyerek ekonominin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu yeniden gösterdi. Gayrimenkul sektöründe yaşanan büyümenin 2012’de de devam edeceğini öngördüklerini belirten Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “2012 yılının ilk çeyreği yatırımcıların daha temkinli olacakları bir dönem. Aynı zamanda konut sektöründe üreticiler arasındaki rekabetin kızışacağı bir dönem olacaktır. Hükümetin aldığı önlemler makro ekonomik açıdan risklerin minimize edilmesini sağlayacak. Bu mikro ekonomik ölçekte risk ortamı olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak unutmamak lazım ki riskin olduğu ortamda fırsatlar da çoktur. Bu rekabet dönemi dersini iyi çalışan, ulaşım akslarına yakın ve nitelikli projeleri tercih eden yatırımcılar için çok karlı fırsatlar sunacaktır” dedi.

Türkiye’de her yıl 600-700 bin konut ihtiyacının oluştuğunu belirten Özkök, “Gelecek yıl satışa çıkacak yeni projelerle sektör büyümesini sürdürecektir. Yan sektörleri de canlı tutan inşaat sektörü istihdama da katkı sağlamaktadır. İnşaat sektörü istihdamının toplam istihdam içindeki payı yüzde 7,5 oranına yükselmiştir” dedi.

2012'de iki yeni proje

2012 yılında iki yeni projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden Özkök, “Yakın zamanda proje ve konsept geliştirmesine başlayacağımız iki yeni yatırımımız halen faaliyet gösterdiğimiz Güneşli bölgesinde, Basın Ekspres yolu üzerinde olacak” dedi. Nitelikli projelerin her zaman yatırımcısına kazandırdığını söyleyen Özkök sözlerini şöyle sürdürdü:

“Projelerimizi, danışmanlık ve Ar-Ge alanında yapılan uzun çalışmalar sonucunda müşterilerimizin en nitelikli konuta sahip olabilecekleri şekilde tasarlıyoruz. Tüketicilerin beklenti ve istekleri doğrultusunda projeler üretiyoruz. Lokasyon olarak tercih ettiğimiz Güneşli bölgesi de Atatürk Havalimanına ve ana arterlere yakınlığı ile hem ev sahibi olmak isteyenlerin hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor.”

Yabancılara konut satışının önünü açacak mütekabiliyet yasasıyla ilgili de konuşan Özkök şunları kaydetti: “Yasal düzenlemeler doğru kullanıldığında hem yatırımcıya hem de ülke ekonomisine yarar sağlayacaktır. Türkiye yatırımcıların gözünde diğer ülkelerle rekabet edebilecek hatta daha cazip imkanlar sunan bir ülke konumuna gelecektir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-sektoru-2012de-buyumesini-surdurecek-rekabet-artacak_90134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!