Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Vergisine İtiraz için Son Gün

Artış oranları çok tartışılan emlak vergisine itiraz süresi bugün mesai saati bitimi ile doluyor.

yapi.com.tr
Emlak Vergisine İtiraz için Son Gün

Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi 7 Eylül 2017 (bugün) tarihine uzatılmıştı. Bu tarih aralığında dava açılmaz ise belirlenen rayiç değerler kesinlik kazanacak.

2018 yılı ve sonrasında temel alınacak vergi değerlerine ilişkin takdir komisyonu kararları haziran ayı sonu itibariyle ilgili muhtarlıklara bildirilmişti. Bu konudaki en büyük itiraz ise bazı büyük şehirlerde özellikle bazı ilçelerde takdir komisyonlarınca belirlenen değerlerin önceki yıllara göre oldukça yüksek olması.

Normal şartlarda takdir komisyonu kararlarına karşı 30 Temmuz’a kadar dava açılması gerekiyordu ancak bu tarih araya bayram tatilinin girmesi nedeniyle uzatılmıştı.

Mazars Denge vergi ortağı Dr. Numan Emre Ergin, daha önce yaptığı açıklamada, "Dava, taşınmazın bulunduğu yerdeki vergi mahkemesinde açılabiliyor. Ayrıca davanın açılması takdir komisyonu kararının uygulanmasını durdurmadığından açılacak davalarda yürütmenin durdurulması talep edilmesi gerekli. Binalar için takdir komisyonları arsa (payı) bedellerini sokak ve caddeler itibariyle belirlediğinden bir cadde veya sokakta bir kişinin açtığı davadan bütün sokak/cadde sakinleri yararlanabilir. Dava açma maliyeti ise 31,40 TL’lik başvuru harcından ibarettir" demişti.

ETİKETLER: emlak vergisi
http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-vergisine-itiraz-icin-son-gun_161072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!