Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlakçılar Çağ Atlıyor

Gayrimenkul alım-satımına aracılık eden ve bu alanda önemli bir sektörü oluşturan emlakçıların, yeni yönetmelik sayesinde, artık bir masa ve sandal

Türkiyeb>Gayrimenkul alım-satımına aracılık eden ve bu alanda önemli bir sektörü oluşturan emlakçıların, yeni yönetmelik sayesinde, artık bir masa ve sandalye ile işyeri açamayacakları bildirildi.
Resmi Gazete’de yayımlanan hükümler, 8 Ocak 2003 tarihinde yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeye göre, emlak komiyonculuğu bürosunda, kat mülkiyeti kanunun belirlediği şekliyle bağımsız bir bölüm, müşteri kabul yeri ile ortak kullanıma açık WC ve lavabo bulunacak. Büro, teknik cihaz ve donanıma sahip olacak, büro mobilyası bulunacak ve müşterilerin kabulüne uygun oturma grupları düzenlenecek. Büroda, matbu alıcı ve satıcı yetki sözleşmesi ve kira kontratı, senet ve damga pulu, telefon, bilgisayar, faks, fotoğraf makinası, pusula ve el feneri bulunacak. Emlak komisyoncusu, ilgili meslek kuruluşları ve derneklerince ya da yetkili kılınmış kamu kurumlarınca düzenlenmiş kurslara katılacak, bürosunda yeterli sayıda eleman bulunduracak. Emlakçı, ilgili meslek odasına üye olmaksızın işyeri açamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakcilar-cag-atliyor_6921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!