Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emniyetten Metruk Bina Uyarısı

Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, ciddi güvenlik ve asayiş sorunu oluşturan metruk binaların kısa sürede korkulacak yerler olmaktan çıkarılacağını açıkladı.

yapi.com.tr/AA
Emniyetten Metruk Bina Uyarısı

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, mahallelerde huzur toplantıları düzenliyor.

Önemli ve tarihi bir kent olan Edirne'de tarihi bina sayısının çok fazla olduğunu belirten Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, "Tarihi binaların yaşatılması için birtakım prosedürler var. Tarihi binaların orijinaline uygun yaşatılması, yıkılmaması gerekiyor. Kötü durumdaki binaların sahipleri ve ilgililer tarafından güvenlik tedbirinin alınması gerekiyor." diye konuştu.

Edirne'de yıkılmaya yüz tutmuş ve kötü durumdaki tarihi binaların envanterini çıkardıklarını söyleyen Kurt, şu açıklamalarda bulundu:

"İlgili kurumlarla bunları görüşüyoruz. Bu binalarla ilgili İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatı var. Bu durumdaki metruk binalar ciddi bir güvenlik ve asayiş sorunu oluşturuyor. Bu konuyla ilgili hükümetimiz ve Sayın Bakanımız çok kararlı. Bu binalar mutlaka insanlarımızın korkacağı binalar olmaktan çıkacaktır. Biz de bununla ilgili çalışmayı yaptık. Metruk binalarla ilgili hızlı bir süreç işliyor. Yıkabildiklerimizi yıkıyoruz, yıkamadıklarımızın etrafını Özel İdare, Çevre Vakfı ve Belediye ile birlikte korunaklı hale getiriyoruz. Onları da bu şekilde güvenli hale getirmeye çalışıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/emniyetten-metruk-bina-uyarisi_171025.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Dyson Airblade™ 9kJ

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!