Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara Altındağ'daki 50 Metruk Bina Yıkıldı

Altındağ Belediyesi; Beşikkaya, Feridun Çelik, Hacettepe ve Peçenek Mahallesi'nde halk sağlığını tehdit eden 50 metruk yapıyı yıktı.

yapi.com.tr
Ankara Altındağ'daki 50 Metruk Bina Yıkıldı

Ankara'nın en büyük kentsel dönüşümlerinin yaşandığı Altındağ ilçesinde Altındağ Belediyesi mahallelerin güvenliğini ve halk sağlığını tehdit eden metruk gecekonduları yıkıyor. Altındağ Belediyesi'nde yer alan habere göre, Altındağ Belediyesi'nin yıkım çalışmalarındaki en son adresi Beşikkaya, Feridun Çelik, Hacettepe ve Peçenek mahalleleri oldu. Vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alan belediye, 4 mahallede terk edilmiş 50 metruk gecekonduyu yıktı. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, yıkımlarla ilgili bir açıklama yaparak ilçedeki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek istediklerini belirtti. Altındağ Belediyesi, yasal süreçleri tamamlanan metruk gecekonduların yıkımına hız kesmeden sürecek.

"Modern Altındağ'ı inşa edeceğiz"
Planlı bir şehirleşme için kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam edeceğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, "Altındağ'da vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak ilçede halk sağlığını ve çevre güvenliğini tehdit eden metruk yapıları yıkıyoruz. Böylece mahallelerimiz daha güvenli hale geliyor. Altındağ'da çarpık kentleşmenin önüne geçmek için halkımızla el ele vererek hastanesi, okulu, spor merkezleri, sosyal alanları ve parkları olan mahalleler inşa etmek istiyoruz. Altındağ'daki tüm mahalleleri yasalar çerçevesinde metruk yapılardan arındıracağız. İnşallah modern bir Altındağ'ı hep birlikte inşa edeceğiz" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-altindagdaki-50-metruk-bina-yikildi_172963.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!