Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Mühendisler Cetvel Kırdı!

"Endüstri Mühendisliği Disiplininin Hızlı Gelişiminin Merkezi Türkiye"

Amerika’da doğan endüstri mühendisliğinin son 25 yıldır hızla gelişmekte olduğunu ve bu gelişimin global olarak sürmesini beklediklerini söyleyen Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Türkiye'nin de endüstri mühendisliği disiplininin hızlı gelişiminin merkezi olduğunu bildirdi.

yapi.com.tr
"Endüstri Mühendisliği Disiplininin Hızlı Gelişiminin Merkezi Türkiye" Konferansın açılışında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da hazır bulundu

Uluslararası Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırmaları Konferansı ile bağlantılı olarak Bilkent Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Pittsburgh Üniversitesi evsahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Endüstri Mühendisliği Konferansı, dün (26 Haziran Çarşamba) İstanbul’da başladı. 39 ülkeden 500’den fazla uzmanın katıldığı konferansın açılışında konuşan Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Amerika’da doğan endüstri mühendisliğinin son 25 yıldır hızla gelişmekte olduğunu ve bu gelişimin global olarak sürmesini beklediklerini söyledi. Bu nedenle tarihi nitelikteki konferansın yeri olarak İstanbul’un tercih edildiğini belirten Sabuncuoğlu, “Stratejik konumu, elverişli, yerinde oluşturulmuş endüstri mühendisliği programları ve bir şehir olarak global cazibesi ile İstanbul, Uluslararası Endüstri Mühendisliği Konferansını düzenlemek için en uygun yerdir. Türkiye, endüstri mühendisliği disiplininin hızlı gelişiminin merkezidir” dedi.

Prof.Prof. Dr. İhsan SabuncuoğluGloballeşen dünyanın daha da entegre hale geldiğine, bu nedenle problemlerin daha karmaşıklaştığına ve bilgi tabanı ya da tekil disiplinle çözülemeyecek şekilde arttığına değinen Prof. Sabuncuoğlu, “Endüstri mühendisleri çoklu sistem yaklaşımına odaklanarak problemleri çözebiliyor ve çeşitli disiplinler arasında entegrasyon sağlayabiliyorlar. Bu yaklaşım onlara, global lojistik problemler, organ nakli, deprem ve doğal afetlerden korunma yöntemleri veya küresel ısınma konularını en iyi nasıl ele alınacağı  gibi günümüzün karmaşık zorluklarının çözümlenmesinde liderlik görevi veriyor” diye konuştu. Bundan dolayı endüstri mühendisliğinin giderek daha zengin bir gelenek halini aldığına dikkat çeken Sabuncuoğlu, “Saygın bir dergi tarafından yürütülen araştırmaya göre Türk firmalarının CEO’larının çoğunun endüstri mühendisi olduğu saptanmıştır” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/endustri-muhendisligi-disiplininin-hizli-gelisiminin-merkezi-turkiye_110237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!