Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Kimlik Belgesi" (EKB) Düzenleme Yetkisi ile 'Yeşil' Bir Çözüm Ortağı: ERKE Tasarım

15 yıllık profesyonel proje, danışmanlık ve uygulama birikimiyle 2007 yılında kurulan ERKE Tasarım elektrik/mekanik proje ve danışmanlığı, aydınlatma danışmanlığı, enerji verimliliği, yeşil bina danışmanlığı, enerji modellemesi ve test-devreye alma konularında çalışmalarını sürdürüyor. BEP Yönetmeliğine uygun "Enerji Kimlik Belgesi" (EKB)

yapi.com.trB> 15 yıllık profesyonel proje, danışmanlık ve uygulama birikimiyle 2007 yılında kurulan ERKE Tasarım, elektrik/mekanik proje ve danışmanlığı, aydınlatma danışmanlığı, enerji verimliliği, yeşil bina danışmanlığı, enerji modellemesi ve test-devreye alma konularında çalışmalarını sürdürüyor.

Projeyi, 'yalnızca teknik bir olgu olarak değil; yaşayan, nefes alan ve insanlara yaşam sunan bir ruh' olarak algılayan ERKE Tasarım, faaliyetlerini şöyle açıklıyor:

“ERKE’nin tasarımcı ve danışmanları, henüz proje boyut kazanmamışken projenin içine girer, havasını teneffüs eder, bir odasını kendine ofis yapar ve mekanın içinde yaşamaya başlar. ERKE tasarımcısı ve danışmanı, bu yaşam sürecinde artık mekanın yatırımcısı, kiracısı, çalışanıdır; hatta mekanın dışındaki doğadır.”

Prime Mall Gaziantep'in LEED V3 Core&Shell / yeşil bina süreç yönetimi Erke Tasarım tarafından gerçekleştirildi

“Bu mekanın içinde ve dışında nasıl mutlu olunur?” sorusundan yola çıkan ERKE Tasarım ekibi, “mimarlığın ruhunu bozmayan, yatırımcının beklentilerini karşılayan, doğaya ve ‘doğal’a saygılı tasarımlar” gerçekleştiriyor.

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenleme yetkisiyle ‘yeşil’ bir çözüm ortağı

BEP Yönetmeliğine uygun “Enerji Kimlik Belgesi” (EKB) düzenleme yetkisine sahip ERKE Tasarım müşterilerine, proje tasarım konusunda tecrübeli mimar, makine ve elektrik mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla enerji etkin ve ekonomik bir binaya sahip olmaları konusunda danışmanlık hizmetini de içeren bütünleşik bir hizmet sunuyor.

Torium AVM'nin LEED V3 Core&Shell / yeşil bina süreç yönetimi de Erke Tasarım tarafından gerçekleştirildiBünyesindeki tecrübeli LEED AP’ler ile binaların LEED kapsamında değerlendirilmesi, tasarım ve inşaat sürecinde LEED sertifika danışmanlığı, enerji modellemesi, gün ışığı modellemesi ve atık yönetimi konusunda hizmet sunan ERKE, tecrübeli BREEAM Denetçileri vasıtası ile de binaların BREEAM kapsamında değerlendirilmesi, tasarım sürecinde BREEAM sertifika danışmanlığı, tasarım değerlendirme raporlaması, inşaat değerledirme raporlaması, enerji modellemesi ve test ve devreye alma (commissioning) ile atık yönetimi konusunda faaliyet gösteriyor.

ERKE, işveren için senaryolar üretiyor, projelere yön veriyor

ERKE, tüm bunlara ek olarak ve aynı hizmet düsturundan hareketle elektrik proje tasarımı, aydınlatma danışmanlığı, enerji modellemesi, gün ışığı modellemesi ve test ve devreye alma konularında destek sağlıyor.

Amplio – Hilton Garden Hill'in LEED V3 New Construction / yeşil bina süreç yönetimi Erke Tasarımın gerçekleştirdiği bir başka projeProjelerde enerjinin verimli kullanılmasına birinci sırada önem vererek üretmekte ERKE, 'elektrik proje tasarımı' ile işletme giderleri azaltılmış bir bina oluşumuna katkıda bulunuyor.

ERKE 'aydınlatma tasarımı' hizmetiyle, mühendislik birikimi ile aydınlatmanın ölçülebilir ve hesaplanabilir yönüne de önem vererek insan sağlığı bakımından maksimum iç mekan kalitesinin sağlandığı, kontrol edilebilir ve enerji etkin aydınlatma sistemli projeleri üretiyor.

Müşterilerine sunduğu ve özel bir bilgisayar modellemesi yardımı ile gerçekleştirilebilen 'gün ışığı simülasyonu' sayesinde ise, iç alanlardaki aydınlatma şiddetini tespit ederek mimari planlara yön veriyor.

'Test ve devreye alma' (commissioning) hizmet kolu ile bina enerji sistemlerinin (aydınlatma, HVAC, yenilenebilir enerji sistemleri vb.) işverenin ihtiyaç programına ve bu kapsamda hazırlanmış tasarım kriterlerine uygunluğunu kontrol eden ERKE, enerji etkin bir bina ortaya koymak için test ve devreye alma hizmetlerini gerçekleştiriyor.

ERKE, tasarım aşamasında enerji etkin sistemlerin seçilebilmesi ve binanın enerji tüketiminin ölçülebilmesi için yeni binalarda ve mevcut binaların yenilenmesinde sunduğu “Enerji Modellemesi” hizmeti ile de, yıllık işletme maliyeti analizlerini karşılaştırarak işverene çeşitli senaryolar sağlıyor.LEED Sertifikasyon Süreci Bilgilendirme Eğitimleri

ERKE, aynı zamanda Amerika Yeşil Bina Konseyi (USGBC) işbirliğinde eğitimler gerçekleştiriyor. LEED BD+C değerlendirme sistemi, kredi amaçları, gereklilikler, referans standartlar, krediler arasındaki ilişkiler ve LEED sertifikasyon sürecinin temeli hakkında bilgi sağlayan eğitimler veriyor. LEED AP’ler, LEED ‘Green Associate’lar ve LEED AP BD+C sınavına katılmak isteyenler için sınava girmeden sertifikalarını devamı ettirme olanağı sağlıyor.

ERKE’nin 7 Mayıs 2011 tarihinde Bostancı Green Park Hotel’de gerçekleştirilecek olan en son etkinliği hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-kimlik-belgesi-ekb-duzenleme-yetkisi-ile-yesil-bir-cozum-ortagi-erke-tasarim_86724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!