Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Verimliliği Hizmetlerini Yürütecek Kurum ve Kuruluşlara Yetki Belgesi Verilecek

Enerji verimliliği ile ilgili eğitim, etüt, proje ve danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla üniversiteler ve meslek odaları ile enerji verimliliği danışmanlık şirketlerinin yetkilendirilmesinde uygulanacak usul ve esaslar belirlendi.

yapi.com.tr / AA
Enerji Verimliliği Hizmetlerini Yürütecek Kurum ve Kuruluşlara Yetki Belgesi Verilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ''Enerji Verimliliği Hizmetlerini Yürütecek Kurum ve Kuruluşlara Yetki Belgesi Verilmesi Hakkında Tebliği'' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, üniversitelere ve meslek odalarına (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı Elektrik Mühendisleri Odası ve/veya Makina Mühendisleri Odası) uygulamalı eğitim yapabilmeleri ve enerji verimliliği hizmetlerini yürütmek üzere yetki belgesi verilen enerji verimliliği danışmanlık şirketlerini yetkilendirebilmeleri için Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu onayı ile Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetki belgesi verilecek.

Üniversiteler ve meslek odaları, yetki belgesi alabilmek için her yıl Nisan ve Ekim aylarında Genel Müdürlüğe, tebliğde belirtilen belgelerle başvuracak.

İlgili belgeleri, yerinde yapılan incelemeler neticesinde uygun olduğu Genel Müdürlük tarafından tespit edilen üniversiteye veya ilgili meslek odasına yetki belgesi verilmesi, başvuruyu takip eden ilk toplantısında Genel Müdürlük tarafından Kurula teklif edilecek. Yetki belgesi verilmesine veya verilmemesine ilişkin nihai Kurul kararı, başvuru tarihinden itibaren en geç ikinci Kurul toplantısında alınacak. Kurul kararları, Kurul toplantısından itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlük tarafından başvuru sahibine bildirilecek.

Genel Müdürlük ile Kurul tarafından yetki belgesi verilmesi uygun görülen üniversite veya meslek odası arasında yetkilendirme sözleşmesi imzalanacak. Bu anlaşmanın imzalanmasını müteakip, ilgili üniversiteye veya meslek odasına yetki belgesi verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliligi-hizmetlerini-yurutecek-kurum-ve-kuruluslara-yetki-belgesi-verilecek_100890.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!