Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Verimliliği Sertifikalandırmasında Yeni Düzenleme

Enerji Verimliliği Eğitimi konusunda yetki belgesini yenilenmeyen kurum veya şirketler, kursiyer dosyalarını 6 ay içinde yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma teslim edecek.

yapi.com.tr / AA
Enerji Verimliliği Sertifikalandırmasında Yeni Düzenleme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'nin 10 Kasım Cumartesi günkü sayısında yayındı.
     
Buna göre, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, yetkilendirilmiş kurumlar ve şirketler düzenledikleri enerji verimliliği eğitim programlarına katılan kursiyerlerin dosyalarını tutmakla ve her bir kursiyer için ayrı ayrı dosya düzenlemekle yükümlü olacak. Yetkilendirilmiş kurumlar veya şirketlerden yetki belgesi yenilenmeyenler, kursiyer dosyalarını, yetki belgelerinin süresinin bitimini takip eden en geç 6 ay içinde, yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma tutanakla teslim edecek.

Etüt-proje eğitimlerinin sınıf ve laboratuvar ortamında verilen kısımlarına katılarak, sınavlara giren ve başarılı olanlardan etüt ve proje çalışması yapmamış olanlar, 1 mart 2013'e kadar sanayi veya bina sektöründe etüt ve proje çalışması yapma şartını yerine getirecek. Ancak, kursiyerin geçerli bir mazeret sunması ve eğitimi veren kurum veya kuruluşun bu mazereti uygun görmesi halinde, sürenin bitiminden itibaren en fazla 3 aylık ek bir süre daha verilebilecek.

Hükümlerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'nın yürüteceği Tebliğ, 10 Kasım Cumartesi günü itibariyle yürürlüğe girdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliligi-sertifikalandirmasinda-yeni-duzenleme_102835.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!