Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerji Yatırımlarının Önü Açıldı

Enerji Bakanı Taner Yıldız, referandum sonucunun enerji yatırımları açısından katalizör görevi göreceğini söyledi. Bakan Yıldız enerji sektörünü ilgilendiren kanunlarla ilgili çalışmaların da hızlandırılacağı müjdesini verdi.

Sabah Gazetesi
Enerji Yatırımlarının Önü Açıldı

Önceki gün gerçekleşen referandumda halkın anayasa değişikliklerine yüzde 58 oranıyla 'evet' demesi ekonomi çevrelerinde de geniş yankı buldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, halkın yüzde 58 oranıyla "evet" dediği anayasa referandumunun enerji sektörünü de yakından ilgilendirdiğini belirterek yatırımların önünün açıldığını kaydetti.

Yıldız, "Uluslararası sermaye ile iç içe olan enerji sektörünün özellikle özelleştirmeler ve yeni yatırımlarla beraber Türkiye'nin büyümesine karşılık gelebilecek enerji arzını rahatlıkla yapabilecek durumda. Referandumdan çıkan kararında buna bir katalizör etkisinde bulanacağını beyan ediyorum. Önümüzdeki günler, değişen Türkiye için çok daha güzel olacak" diye konuştu. Yıldız aralarında 50 milyar dolarlık yatırımlara yön verecek, Yenilenebilir Enerji ve Doğalgaz Piyasası Kanunu gibi enerji sektörünün beklediği dokuz yeni kanun çalışması hakkında sektöre mesaj verdi. Bakan Yıldız, "Artık önümüze bakarak sektörün beklediği kanun çalışmalarıyla ilgili daha yoğun çalışacağız. TBMM'de bekleyen bazı düzenlemeleri hızlandıracağımızı söyleyebilirim" dedi.

Irak ile imzalar bu hafta atılıyor

Yıllık 70 milyon ton kapasiteli Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Boru Hattı anlaşmasının yenilenmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını aktaran Enerji Bakanı Taner Yıldız, anlaşmayı bu hafta sonu Irak'ta imzalayacaklarını söyledi. Kerkük- Yumurtalık Ham Petrol Boru Hattı'nın önemli ve uzun yıllardan beri hizmet veren bir proje olduğunu anlatan Yıldız, "Türkiye için olduğu kadar Irak'ın normalleşmesini de hızlandıracak bir proje. İnşallah bu hafta sonu imzalamış olacağız'' diye konuştu.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-yatirimlarinin-onu-acildi_82614.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!