Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Enerjinizle daha çok iş yapmak için doğru çözümleri seçin!”

Enerji yönetiminde global ölçekte uzman firmalardan olan Schneider Electric, İstanbul Swissotel’de gerçekleştirdiği MIX 2012 Buluşması’nda Bilgi Teknolojileri’ndeki ürün, hizmet ve çözümlerini müşterilerine tanıttı.

yapi.com.tr
“Enerjinizle daha çok iş yapmak için doğru çözümleri seçin!”

Enerji kullanımının önem kazandığı bir dönemde enerji yönetiminde global ölçekte uzman firmalardan olan Schneider Electric de Bilgi Teknolojileri’ndeki servis ve çözümlerini tanıtmak üzere MIX 2012 Buluşması’nı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Schneider Electric IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Filiz Gökler, 2050 yılında dünyanın enerji talebinin iki kat artmasına karşılık karbondioksit emisyonunun da yarı yarıya düşürülmesi zorunluluğu olduğuna dikkati çekti. Şirketlerde yeşil enerji kullanımının artık zorunlu hale geldiğini belirten Gökler, “Bir şirkette en fazla enerji harcayan yerlerin başında veri merkezleri geliyor. Bu nedenle veri merkezlerinin çok planlı bir şekilde kurulması ve bunun kendini 20 yılda amorti edecek bir verimlilik yatırımı olarak görülmesi gerekiyor” dedi.

Gökler’in açılış konuşmasının ardından Enerji Verimliliği Müdürü Cihan Karamık ‘Schneider Electric ve Enerji Verimliliği’, IT İş Birimi Proje Müdürü Umut Koçak ise ‘IT ürün, servis ve çözümleri’ hakkında bilgilendirme yaptı. Sunumda, yoğun enerji harcayan veri merkezlerinin en büyük sorunları olarak güç ve soğutmanın öne çıktığı belirtilerek, bu sorunlara yönelik Schneider Electric çözümleri ve önerileri aktarıldı.

Eğitim ve bilgilendirme de Schneider Electric’in üzerinde önemle durduğu konulardan biri olarak aktarıldı. Sunumda, mühendisler için bu bağlamda soğutma sistemleri konusunda danışmanlık, tasarım ve mühendislik bilgisi sağlayan internet sayfalarından bahsedilirken; 120’den fazla ülkede, 70.000’den fazla kişiye çeşitli dillerde ulaşan Ücretsiz Enerji Üniversitesi online eğitim projesine de değinildi.

Hastaneler, denizcilik, enerji ve güç merkezleri, ilaç sanayi, su arıtma tesisleri, hava limanları, ulaştırma ve maden gibi çeşitli endüstri ve altyapı uygulamalarına verimli çözümler sunan Schneider Electric’in MIX 2012 sunumu, gerçekleşen baraj projeleri, su artıma tesisleri, hava alanı, sağlık hizmeti ve üniversite veri merkezi gibi örneklerle anlatılan başarı hikâyeleriyle sonlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjinizle-daha-cok-is-yapmak-icin-dogru-cozumleri-secin_103713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!