Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerjisa Yeniden Yapılandırılıyor

Hacı Ömer Sabancı Holdi·ng AŞ ile Alman E.ON şirketi yüzde 50'şer payla sahip oldukları Enerjisa Enerji AŞ ve iştiraklerini yeniden yapılandırma kararı aldıklarını duyurdu.

yapi.com.tr / AA
Enerjisa Yeniden Yapılandırılıyor

Hacı Ömer Sabancı Holdi̇ng A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Enerjisa'ya bağlı elektrik dağıtım ve perakende satış şirketleri ile enerji üretim, toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketlerini farklı çatı şirketler altında toplama kararı alındığı belirtildi.

Şirketin, yeni stratejik yapılanmayla Enerjisa'da güçlü ve yüksek potansiyelli iki şirket yaratılmasının amaçlandığını vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Şirketimiz ile Almanya'da kurulu E.ON Şirketi, yüzde 50'şer payla sahip olduğumuz Enerjisa Enerji AŞ ve iştiraklerinin yeniden yapılandırılması konusunda anlaşma yapmışlardır. Bu doğrultuda farklı dinamiklere sahip olan elektirik dağıtım ve perakende satış şirketlerinin bir çatı şirketi altında, enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketlerinin farklı bir çatı şirketi altında toplanmasına karar verilmiştir. Farklı dinamiklere sahip olan elektrik dağıtım ve perakende satış şirketlerinin bir çatı şirketi altında, enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketlerinin farklı bir çatı şirketi altında toplanmasına karar verilmiştir. Gelecekte bu iki şirket için ayrı halka arz süreçleri de yönetilebilecektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjisa-yeniden-yapilandiriliyor_157346.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!