Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerjiyi Verimli Kullanmayanlara Uygulanacak Cezalar da Artırıldı

Enerjiyi verimli kullanmayanlara yönelik 2012 yılında uygulanacak idari para cezaları yüzde 10,26 oranında artırıldı. Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

yapi.com.tr / AA
2 Enerjiyi Verimli Kullanmayanlara Uygulanacak Cezalar da Artırıldı

Enerjiyi verimli kullanmayanlara yönelik 2012 yılında uygulanacak idari para cezaları yüzde 10,26 oranında artırıldı.
Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
    
Buna göre, 1 Ocak 2012 tarihinden geçerli olmak üzere, 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında enerjiyi verimli kullanmayan işletme, bina sahipleri ve yöneticilerin yasaya aykırı davranmaları halinde ödeyecekleri idari para cezaları, 727 lira ile 72 bin 855 lira arasında değişecek.

Söz konusu cezalar arasında, EİEİ tarafından hazırlanan veya hazırlattırılan enerjinin verimli kullanılması ile ilgili eğitim programlarını, yarışmaları, kısa süreli film ve/veya çizgi filmleri yayınlamayanlara ya da 30 dakikadan az yayınlayan ulusal ve bölgesel yayın yapan televizyon ve radyo kanallarına 2011'de verilen 6 bin 607 liralık ceza, 2012'de 7 bin 284 liraya çıkartıldı.

ETİKETLER: kurum enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjiyi-verimli-kullanmayanlara-uygulanacak-cezalar-da-artirildi_90473.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • 5627 sayılı yasa 2007'de çıktı. Bu yasa ülkemiz ve dünyamızın geleceği ve bu günkü ekonomik getirilerinin cazibesi açısından mükemmel bir yasa ancak, ülkemizde yasaya uymak mecburiyetinde olup ta uymayanların sorduğu soru manidar. "Kim, ne zaman ceza uygulaması görmüş ki bize sıra gelsin" Yukarıdaki yoruma katılıyorum. Uygulamanın takibi çok önemli. YANITLA
  • Yasaların çıkmasından ziyade uygulamanın takibi önemli. Unutmayalım ki en fazla park etmiş arabayı, park yasağı levhasının altında görürüz. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!