Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enka, Moskova’da 2 Milyar $’lık Proje Üstlendi

Türkiye’nin inşaat sektöründeki dev kuruluşlarından Enka, bir önemli başarıya daha imza atarak, 2 milyar dolarlık bir iş bağlantısı gerçekleştirdi.

Ticaretb>Türkiye’nin inşaat sektöründeki dev kuruluşlarından Enka, bir önemli başarıya daha imza atarak, 2 milyar dolarlık bir iş bağlantısı gerçekleştirdi. Enka Pazarlamanın Türkiye mümesilliğini yaptığı Japon orijinali TCM marka forklifler, Bursalı kullanıcılara tanıtıldı.

Bu arada, soruları yanıtlayan Enka Satış Müdür Yardımcısı Salih Yalçın, Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin’in, “Yeni Moskova” adıyla başlattığı 100 milyar dolarlık kent projesinin 2 milyar dolarlık bölümünün Enka tarafından üstlenildiğini açıkladı.

Söz konusu projenin bugüne kadar ki en büyük proje olduğunu kaydeden Yalçın, “Projeye start verilen günden itibaren, dünyanın önde gelen bütün inşaat firmaları devasa pastadan pay alabilme yarışına girdiler. Böylesine önemli bir projede yer almak ülkemiz adına bizi mutlu etti.

Yurtdışında üstlendiği projelerle ülkemize önemli ölçüde döviz kazandıran Enka, son aldığı işle, uluslararası arenada kendine duyulan güveni bir kez daha kanıtladı” şeklinde konuştu.

Enka’nın dünya inşaat şirketleri sıralamasında 183. sırada yer aldığını da belirten Yalçın, 8 bini aşkın iş makinesi parkına sahip olduklarını söyledi. “Bunun getirdiği güçlü bir mali yapıyla ve sağlam yapılanmayla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Enka Satış Müdür Yardımcısı Yalçın, Moskova’nın yanı sıra, Irak’ın yeniden yapılandırılması çalışmalarında da ABD’li iş ortakları İntergen firmasıyla aktif rol üstleneceklerini kaydetti.

Daha sonra 2003 model TCM forkliftlerin kendi ekseni etrafında 360 derece nokta dönüşü yapabilme özelliği ve ani manevra kabiliyetine sahip tekerlekleri sayesinde, en dar ortamlarda bile sağlıklı yükleme boşaltma yapabiliyor. Forklift 2 tonluk yük taşıma kapasitesine sahip” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enka-moskovada-2-milyar-lik-proje-ustlendi_5556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!