Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erbil Ekibi Türkiye'de Eğitildi

Kuzey Irak'ta Kürtlerin denetimindeki Erbil, hızlı gelişimiyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bölgeye, çok sayıda Türk markası girmiş durumda... Şimdi sıra ünlü moda markası Vakko'da... Markaya ait 2 mağaza, 1 milyon dolarlık harcamayla Erbil'in en büyük alışveriş merkezi olan Majidimal Plaza'da kapılarını açacak.

NTV
Erbil Ekibi Türkiye'de Eğitildi

uzey Irak'ta Kürtlerin denetimindeki Erbil, hızlı gelişimiyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bölgeye, çok sayıda Türk markası girmiş durumda... Şimdi sıra ünlü moda markası Vakko'da...

Markaya ait 2 mağaza, 1 milyon dolarlık harcamayla Erbil'in en büyük alışveriş merkezi olan Majidimal Plaza'da kapılarını açacak.

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, merak edilen detayları ntvmsnbc'ye anlattı.

Mağazalar ne zaman hizmete açılacak?

Her iki mağazamızı da 17 Şubat’ta açmayı hedefledik. Hem Vakko hem de W Collection mağazalarımız Erbil’in en prestijli alışveriş merkezi olan Majidi Mall’da yer alacak.

Bölge olarak neden Erbil seçildi?

Kuzey Irak’ta gelişen ekonomi, hazır giyim alanındaki boşluk ve bu bölgeden gelen pek çok talep bizi bu yatırım yönünde cesaretlendirdi.

Bölgenin müşteri potansiyeli nasıl? Beklentiler hangi yönde?

Ülkede gelir düzeyi yüksek insanlar, yeniliklere açıklar. Ancak sosyal hayat ve mağazacılık yeteri kadar olmadığından bu kesim için eğlence ve alışveriş anlamında tatmin edici seçenekler bulunmuyor. Bu nedenle yüksek gelirli olan bu kesim alışveriş için Türkiye’ye geliyor. Vakko markasının çok iyi biliniyor olması dolayısıyla potansiyeli oldukça yüksek değerlendiriyoruz.

Erbil halkı Vakko’yu nasıl karşılayacak?

Bayan ve erkek ürünleri olacak. İlk etapta daha çok erkek ürünlerine talebin fazla olacağını düşünüyoruz.

Neden tek değil de iki mağaza?

Erbil'de hem Butik Vakko hem de W Collection mağazaları açacağız, çünkü Erbil’in daha bakir bir şehir olması bize talebin daha yüksek olacağı sinyallerini veriyor.

Çalışan profili nasıl olacak? Kaç kişiye istihdam sağlanacak? Aranan özellikler neler?

Hem Türk, hem Kürt olarak birçok adayımızla görüşmeler yapıp, Vakko mağazasının imajını yansıtacak bir ekip kurduk. Bu bölgede servis ve hizmet sektörünün çok gelişmemesinden dolayı onlara bir eğitim de verdik.

Yatırım için ne kadarlık bir bütçe ayrıldı?

Ürünü kattığımızda bu rakam 1 milyon doların çok üzerinde olacak. Oradaki ekibi Türkiye’de eğittik, Erbil’deki mağazacılık ve hizmet anlayışını değiştireceğimize inanıyoruz. Açıkhava reklamcılığı ve markanın tanıtımına yönelik organizasyon yapmayı planlıyoruz. Bu rakam ilk sene için ciromuzun yüzde 10'u tutarında olacaktır.

Bölge için Ortadoğu’nun Dubai’si olacak deniliyor... Düşünceleriniz neler?

Aslında Dubai ile kıyaslamak çok doğru olmayabilir. Dubai; otelleri, restoranları, alışveriş merkezleri, denizi ile tamamen turizm yatırımları ile gelişmiş bir yer. Bu bölge ise yatırımlarla gelişime açık. Bu noktada örtüşüyor olabilirler.

Sırada hangi projeler var?

Dubai, Kuveyt, Şam ve Ortadoğu’nun önde gelen diğer şehirlerinde görüşmelerimiz sürüyor. Pek yakında bu bölgede yeni açılacak mağazalarımızdan haberdar olacaksınız.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/erbil-ekibi-turkiyede-egitildi_76562.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!