Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Erciyes Üniversitesi'ne Enerji Evi

Enerji ve Tabii Kanaklar Bakanı Taner Yıldız, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Akademik Yıl Açılış Töreninde yaptığı konuşmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün ERÜ'de uygulamalı bir eğitim merkezi kuracağını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Erciyes Üniversitesi'ne Enerji Evi

Foto: Orhan Canbulatel (AA)

Enerji ve Tabii Kanaklar Bakanı Taner Yıldız, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Akademik Yıl Açılış Töreninde yaptığı konuşmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün ERÜ'de uygulamalı bir eğitim merkezi kuracağını bildirdi. Üniversitenin de arsa tahsis ettiği merkezin enerji verimliliği eğitimi için kullanılacağını dile getiren Yıldız, ayrıca enerji sistemleri mühendisliği öğrencileri ile ara teknik elaman yetiştireceğini kaydetti.
    
Yıldız, bu tür işbirliklerini diğer üniversitelerde de artıracaklarını belirterek, Türkiye'de enerji verimliliğinin bir kültür olduğuna, bu konuda ilerlemeye yönelik önlerinde çok büyük bir alan olduğuna ve katetmeleri gereken çok mesafe olduğuna inandıklarını söyledi. Sanayi uygulamalarını en iyi yapabilecek bilim kurullarının üniversiteler olduğunu vurgulayan Yıldız, bu açıdan Kayseri'nin yükseköğretim merkezi konumuna geleceğini kaydetti.
    
Yıldız, konuşmasının ardından, ERÜ tarafından Yenilenebilir Enerji Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilen arazinin devri ile bu araziye yaptırılacak 'Enerji Evi'ne ilişkin protokolü imzaladı.

ETİKETLER: kurum enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/erciyes-universitesine-enerji-evi_90011.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!