Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ERDEMİR Yeni Fabrika Yatırımı için Fizibilite Çalışması Yapıyor

Yeni bir fabrika kurulması şeklinde büyük bir yatırımın fizibilitesinin yapıldığını açıklayan ERDEMİR Genel Müdürü Sedat Orhan, "Gerek çevreyle ilgili yatırımlar, gerek kaliteye yönelik yatırımlar, gerekse de müşterinin taleplerine yönelik, özellikle kalite açısından otomotiv sektörünü ilgilendiren yatırımlar devam edecek" dedi.

yapi.com.tr / AA
ERDEMİR Yeni Fabrika Yatırımı için Fizibilite Çalışması Yapıyor Sedat Orhan (Foto: Mustafa Kemal Bektaş / AA)

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Genel Müdürü Sedat Orhan, şirketi daha ileriye götürmeyi amaçladıklarını; bunun takım çalışmasıyla mümkün olabileceğini söyledi. ERDEMİR'in 6 bin 500’ün üzerinde çalışanı olduğunu vurgulayan Orhan, fabrikanın doğrudan ve dolaylı yönden yüz binlerce kişiye faydası bulunduğunu belirtti. Orhan, dünyadaki ekonomik krizin dalga dalga devam ettiğini, bundan dolayı batık şirketler olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Ülkemizde büyük krizler yaşanmıyor, bugün Avrupa’ya gittiğiniz zaman şirketler kapanıyor. ERDEMİR, bu sıkıntıların içerisinde ayakta kalmak zorunda. Yeniliklere açık olmak lazım, çağdaş, uluslararası, dünya devlerinin uyguladığı sistemler var, onlara doğru yaklaşmak zorundayız. ERDEMİR'in Romanya’da da bir ayağı var.  Bu şirket oraya yeterli kalitedeki malzemeyi üretip gönderiyor ki, rekabet etsin. Yani bizim sınırlarımız dışarıya doğru taşmış vaziyette; inşallah yeni, akıllı ve ekonomik gelir getirici yatırımlar yaparak şirketimizi daha ileriye götüreceğiz".

Yeni yatırımlar ve personel alımı

Yeni bir fabrika kurulması şeklinde büyük bir yatırımın fizibilitesinin yapıldığını anlatan Orhan, "Gerek çevreyle ilgili yatırımlar, gerek kaliteye yönelik yatırımlar, gerekse de müşterinin taleplerine yönelik, özellikle kalite açısından otomotiv sektörünü ilgilendiren yatırımlar devam edecek" ifadesini kullandı. Orhan, uluslararası standartlara göre işlevlerini yerine getirmek zorunda olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"ERDEMİR, bu bölgede kurulmuştur, bu çevrenin insanını değerlendirilecektir. Dünyaya entegre olmuş, kurumsal çalışan bir şirketsiniz. Elemanla ilgili başvurular yapılır, insan kaynakları departmanı var, değerlendirir ve inceler. Vasıflı eleman istihdam etmek hepimizin isteğidir. İşe alımlarda eğer bu bölgenin insanı aranan vasıfta ise kaldı ki biraz daha vasıfı düşük olsa bile öncelikle değerlendirilecektir".

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdemir-yeni-fabrika-yatirimi-icin-fizibilite-calismasi-yapiyor_112868.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!