Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Erdemir’den Emlak Vergisine Tepki

Ereğli Belediyesi’nin, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) bulunduğu saha için 2005’te metrekaresi 46.88 lira olan emlak vergisi değerlerini 864.06 liraya yükseltmesine fabrika yönetimi tepki gösterdi.

yapi.com.tr
Erdemir’den Emlak Vergisine Tepki

Erdemir’den yapılan yazılı açıklamada, şirketin maliyetlerinin özelleştirme sonrası yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle önemli ölçüde arttığı belirtilerek, “Bu gelişmelerden en önemlisi tesislerimizin kurulu olduğu fabrika sahası için geçerli emlak vergi değerlerinin Ereğli Belediyesi tarafından 2009 yılında bir defada 12 kat artırılarak günümüzde metrekarede 864 lira gibi fahiş bir değere ulaşmış olmasıdır. Fahiş artış 2009 yılında metrekarede 58 lira olan değerin 700 liraya çıkarılmasından kaynaklanmaktadır. Söz konusu haksız fahiş artış hakkında şirketimiz tarafından açılan dava devam etmektedir” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, mayıs ayında 2014 yılından geçerli olmak üzere belirlenen emlak vergi değerinin metrekarede 864 lira olarak ilan edildiği belirtilerek, “2009’da ilan edilen emlak vergi değerine dava açmak yoluyla itiraz ettiğimiz gibi bu yıl açıklanan değerlerle ilgili de dava açılmıştır. Yasal süreç devam etmektedir” denildi.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdemirden-emlak-vergisine-tepki-_109860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!