Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esen Plastik Sektörde 28. Yıldönümünü Kutluyor

Esen Şirketler Topluluğu, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 45 bin metrekarelik 2 ayrı fabrikada hizmet veriyor. İzmir, İstanbul, An

Ticaretb>Esen Şirketler Topluluğu, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 45 bin metrekarelik 2 ayrı fabrikada hizmet veriyor. İzmir, İstanbul, Ankara, Samsun ve Kıbrıs’ta Bölge Müdürlükleri, İstanbul’da çalışmalarını yoğunlaştıran Ticaret Direktörlüğü ile hizmet yarışını sürdüren Esen Şirketler Topluluğu, ihracatta son iki yılda sergilediği performansla, ülke ekonomisine önemli katma değer sağlıyor.

Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, sektörde 28. yıllarını kutladıklarını, ulaştıkları noktayı hiçbir zaman yeterli görmediklerini, 2004 yılında 12 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi.

Esen Plastik, Esen Plastro ve Esenpen markalı ürünleriyle yakaladığı başarıyı, dünya pazarlarına sunduğu Weissesen (Beyaz Esen) markasıyla doruğa çıkaran Esen Şirketler Topluluğu, geleceğe emin adımlarla yürüyor.

Esen Şirketler Topluluğu’nun yatırımlara hiç ara vermediğini söyleyen Salih Esen, “1976 yılında iki makineli bir atölye ile başladığımız sektörde, bugün dev kuruluşlarla rekabet ediyoruz.

Ülkenin yaşadığı tüm krizlere ve olumsuzluklara rağmen, yatırımlarımıza ara vermedik. Son iki yılda 5.5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdik” diye konuştu.

2001 yılında İstanbul’da kurulan ihracat üssünün Esen Şirketler Topluluğu için öneminden bahseden Esen, “Ticaret üssü sayesinde, Rusya’ya, Türki Cumhuriyetleri’ne, Balkanlar ve Kuzey Afrika’ya yapılan ihracatta önemli artışlar sağladık.

Ayrıca Avrupa için yarattığımız Weissesen (Beyaz Esen) markası, uluslararası pazarlarda bize ivme kazandırdı. Bugün, 57 ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

PVC kapı pencere sektöründe güçlü marka olan Esenpen’in 2003 yılında artan satış hacmini, 2004 yılında da sürdürmek istediklerini belirten Salih Esen, şunları söyledi:

“Esenpen’in satış hacmini 2004 yılında da sürdürmesi için yeni makine ve kalıp yatırımları planlıyoruz. Esenpen üretici bayileri, kapı pencere üretimi yanında panjur, asmatavan, duvar kaplama profilleri ve çeşitli dekorasyon işlemlerini de gerçekleştiriyor.

Öte yandan 2004 yılında toplam profil üretimimizi 20 bin tona yükselterek bu rakamın yüzde 25’ini dış satıma yönlendireceğiz.

2004 yılı sonuna kadar Esenpen’i sektördeki ilk üç kuruluş arasına taşımayı hedefliyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/esen-plastik-sektorde-28-yildonumunu-kutluyor_8481.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!