Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Esenyurt’ta bir Hayal Gerçek Oldu Tüm Kamu Binaları Tek Çatı Altında

Türkiye’de ilk kez tüm birimleri tek çatı altında toplayarak vatandaşların resmi kurumlar arasında zaman kaybetmesini önlemek isteyen Esenyurt Belediyesi, gerçekleştirilen City Center Esenyurt projesi ile hizmet ve alışveriş konseptini bir araya getiriyor. Esenyurt’un merkezi bir noktasında gerçekleştirilen projedeki 195 bin metrekare inşaat

Milliyet Gazetesi
Esenyurt’ta bir Hayal Gerçek Oldu Tüm Kamu Binaları Tek Çatı Altında

Türkiye’de ilk kez tüm birimleri tek çatı altında toplayarak vatandaşların resmi kurumlar arasında zaman kaybetmesini önlemek isteyen Esenyurt Belediyesi, gerçekleştirilen City Center Esenyurt projesi ile hizmet ve alışveriş konseptini bir araya getiriyor. Esenyurt’un merkezi bir noktasında gerçekleştirilen projedeki 195 bin metrekare inşaat alanı, Esenyurt Belediyesi, tüm kamu birimleri, AVM, ticaret merkezi ve farklı büyüklüklerdeki ofislerin kullanımına ayrıldı.

İstanbul’un hızlı gelişen ilçeleri arasında yer alan ve nüfusu 500 binlere ulaşan Esenyurt’un Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun hayalinin gerçekleşmesi olarak nitelendirilebilecek proje ile ilçede görev yapan tüm kamu binaları bir çatı altında toplanıyor. Oluşan insan sirkülasyonuna iş merkezi ve AVM konsepti de eşlik ederken günlük 12 bin insanın ziyaret etmesi planlanan merkez ile Esenyurt, canlı bir sosyal ve ticari alana sahip olacak.

Esenyurt Belediyesi ve Özyurt -Vizyon İnşaat’ın birlikte inşa ettiği City Center, 195 bin metrekare kapalı inşaat alanında gerçekleşecek. 2 bin araçlık kapalı ve açık otoparkın bulunduğu projede Esenyurt Belediyesi, 10 kata yayılan 12 bin metrekarelik bir alanda tüm birimleri ile yer alıyor. Halkın bölge milletvekilleri ile buluşacağı meclis salonu ve TBMM irtibat bürosununda yer aldığı merkezde 8 bin 500 metrekarelik alan Hükümet Konağı’na ayrılırken 4 bin 500 metrekarelik alan ise Esenyurt Emniyet Müdürlüğü hizmetlerine tahsis edildi. Resmi kurumların oluşturacağı sinerjiye destek vermesi planlanan City Center Esenyurt ’un içerisinde ayrıca 2 0 bin metrekaresi kiralanabilir AVM ve 30 bin metrekaresi kiralanabilir ofis alanı yer alıyor.

Hayaldi, gerçek oldu

Böyle bir projenin Türkiye’de ilk olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, şu anda nüfusu 500 bin olan ilçenin böyle bir  binaya ihtiyacı olduğunun altını çizdi.  Projenin uzun zamandan beri kendi hayali olduğunu belirten Kadıoğlu, “Resmi kurumların bir arada bulunduğu bir çatı ile vatandaşın resmi kurumlar arasında koşmasını önlemek gerek. Çünkü Esenyurt İstanbul’un farklı ilçelerinden nitelikli göç alıyor. Bizde planlarımızı bu yönde yapıyoruz. Kısa süre içinde 600 ile 750 bin aralığında bir nüfusa sahip olmasını beklediğimiz ilçede, ihtiyaçlara cevap veren bir yapı oluşturmak istedik” diye konuştu.

Resmi kurumlara ek olarak insan hareketliliğinin ticari hayata da destek sağlayacağını beklediklerini belirten Kadıoğlu, “Resmi kurumların günlük 5 bin kişilik bir insan hareketliliği var. Buna ek olarak Esenyurt’un prestijli bir noktasında gerçekleştireceğimiz projeyi ticari ve iş merkezleri ile desteklemek istedik. Burada home, premium ve de luxe olmak üzere üç kategoride ofisler inşa ediliyor. Hareketlilik artacak” dedi.

Başkan Kadıoğlu, resmi işlemlerini bitiren insanların alışveriş yapabileceğini, sosyal alanlardan faydalanabileceğini ve hemen yanı başındaki 76 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda dinlenebileceğini kaydederek sözlerini bitirdi.


ETİKETLER: firma kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurtta-bir-hayal-gercek-oldu-tum-kamu-binalari-tek-cati-altinda_87983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!