Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eyüp Muhcu: “Meslek Örgütlerine Operasyon”

TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Mimarlar Odası’nda böcek bulunmasını, “Demokratik kuruluşlara yönelik operasyon yapılıyor” şeklinde değerlendirdi .

yapi.com.tr
Eyüp Muhcu: “Meslek Örgütlerine Operasyon”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapılan toplantı esnasında ortaya çıkan dinleme cihazı skandalına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Taraf'ın haberine göre, Muhcu, “Biz uzun süredir hükümetin demokratik kuruluşlara, meslek örgütlerine, siyasi partilere ve derneklere yönelik bir operasyon içerisinde olduğunu biliyoruz. Bütün bu kuruluşları işlevsizleştirmek, etkisizleştirmek ve mümkünse ortadan kaldırmak için her türlü yöntemi mübah görmektedir” dedi.

Mimarlar Odası’nın bütün çalışmalarının saydam ve demokratik ortamlarda gerçekleştirildiğini ifade eden Muhcu, “Biz hükümetin bu tavrına karşı bir önlem almayı düşünmüyoruz. Demokratik ve sivil kurumlara yönelik bu tür yaklaşımlar hiçbir şekilde kabul edilemez böylece bunu gerçekleştirenler hakkında yasal bir takibat başlatıyoruz ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz” diye konuştu.

Kadir Topbaş’ın “Elimizde Şubat ayında toplantı yapıldığına ilişkin kayıtlar var” yönündeki açıklamayı değerlendiren Eyüp Muhcu, “Sayın Kadir Topbaş’ın Şubat ayında yapılan toplantılar hakkında neden açıklama yaptığını anlamak mümkün değil. Eğer söz konusu olan Taksim Dayanışması toplantıları ise bu toplantılar iki yıldır demokratik ve herkese açık bir şekilde yapılmıştır. Ayrıca bir toplantı değil çok toplantı yapılmıştır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/eyup-muhcu-meslek-orgutlerine-operasyon_111561.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!