Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dinleme Cihazına Kendi Seslerini Kaydetmişler

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yönetimi, önceki gün yönetim kurulu toplantılarının yapıldığı salonla bulunan dinleme cihazıyla (böcek) ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesiyle birlikte bulunan cihaz ve ses kayıtları da savcılığa teslim edildi.

yapi.com.tr
Dinleme Cihazına Kendi Seslerini Kaydetmişler

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Genel Sekreter Tezcan Karakuş Candan, dün suç duyurusunda bulunduktan sonra basın toplantısı düzenledi.

Hakkan, böceği uzman kişilere analiz ettirdiklerini belirterek, “Bu iş organize ve bilinçli bir ekip tarafından yapılmıştır. Savcılığın araştırmalarından sonra da ciddi sonuçlara ulaşılacağının inancındayız” dedi. Candan ise cihazdaki ses kaydını basın mensuplarına dinletti. Karakuş, cihazı yerleştirenlerin kendi seslerinin de kayıtlarda olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Koyulduktan 50 dakika sonra bulundu

“Teknik birimimizin analizinin ardından 4 saatlik bir kayıtta 6 kişinin sesini tespit ettik. Şubemize basın toplantısı vesilesiyle girmişler ve görüntülerimizi çektiklerine dair konuşmaları da kayıtta yer alıyor. Hatta ‘Kameralar burada çok fazla sakın bizim kamera olmasın’ diyorlar. Fotoğraflarımızı çektikleri ve bunları Whatsapp (mobil cihazlar için mesajlaşma uygulaması) aracılığıyla ulaşıp ulaşmadığını birbirlerine soruyorlar. Konuşmalarda buraya birkaç defa daha geldiklerini ancak cihazı koyamadıklarını, cihazın yerleştirdikten 50 dakika sonra bulunduğunu tespit ettik. Bunların bir tane olduğunu da düşünmüyoruz çünkü konuşmaların bir kısmında ‘Malzemeyi atıyorum. Hangisini atıyorsun, dinleme cihazını mı?’ diye birbirlerine soruyorlar. Kayıtlarda Saraçoğlu Mahallesi üzerinden oldukça büyük bir eylem yapacaklar istihbaratını verip cihazı nasıl yerleştirileceği konusunda ‘Cebine koy, yapıştırıcıyı orada aç yoksa cebine yapışır. Telefonla konuşur gibi yap sandalyeye otur altına yerleştir’ şeklinde talimat veriyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/dinleme-cihazina-kendi-seslerini-kaydetmisler_111551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!