Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fikri Olan Gençlere 10 Milyon TL'lik Yatırım

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gençlik Kurulu, '100 Fikir 100 Şirket 10 Milyon Destek' projesiyle hem 100 girişimciyi iş sahibi yapmaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Fikri Olan Gençlere 10 Milyon TL'lik Yatırım

Dünyanın 68 ülkesinde temsilciliği, Türkiye'nin 35 ilinde şubesi ve toplamda 3000'i aşkın üyesi bulunan Genç MÜSİAD, Anadolu’nun en uzak il ve ilçelerindeki girişimci adaylarını 100 bin TL başlangıç sermayesi ile destekleyecek ve kendi şirketlerini kurmalarına olanak sağlayacak. www.100fikir100sirket.com web sitesine yapılacak proje başvuruları arasından seçilecek en iyi 100 proje, MÜSİAD’lı iş adamları tarafından 100 bin TL ve üstü rakamlarla fonlanacak. Her sektörden başvurunun kabul edildiği 100 Fikir 100 Şirket projesine başvurmak için MÜSİAD ya da Genç MÜSİAD üyeliği şartı aranmazken; iş fikrinde aranan üç özellik 'sürdürülebilirlik', 'yenilikçilik' ve 'ölçeklenebilirlik' olarak belirlendi.

FarukFaruk Akbal"Yeni bir başlangıç sermayesi modeline olan ihtiyacı farkettik"

'Melek yatırımcılık' kavramını derinlemesine incelediklerini ve yüzlerce gençle talepleri ve ihtiyaçları üzerine görüşmeler yaptıklarını belirten MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Faruk Akbal, Türkiye koşullarına, kültürümüze ve gençlerin ihtiyaçlarına yönelik yeni bir başlangıç sermayesi modeline olan ihtiyacı fark ettiklerini belirtti ve konuya ilişkin şunları söyledi:

"Gençlerin ihtiyaçlarını, melek yatırım alan gençlerin yatırımdan sonra yaşadığı zorlukları, gençlerin bir iş adamı yetiştirme gayesiyle değil, bir anda parayı 5’e katlama aracı olarak ele alındığı gerçeğini göz önüne alınca yeni bir yaklaşım geliştirdik. Bu yeni yaklaşımı 6-7 Aralık tarihlerinde düzenleyeceğimiz 4. Uluslararası Genç İş adamları Kongresi’nin açılış konuşmasında hem Türkiye, hem de dünya kamuoyuna açıklayacağız".


Genç MÜSİAD’ın söz konusu yeni 'başlangıç sermayesi modeli'nin öne çıkan unsurları şunlar olacak:

- Yatırımcı, genç girişimcinin motivasyonunu düşürecek, heyecanını azaltacak derecede yüksek bir hisse alamayacak. Baskın hisse girişimcinin elinde olacak.
- Yatırımcı, parasını katlamak için girişimin doğal büyüme sürecine zarar verecek bir hızlandırma yapamayacak.
- Yatırımcı, girişimciye paradan önce deneyim sağlamayı amaç edinmiş olacak ve zaten bu yatırımcı ağına da bu bakış açısıyla bakan yatırımcılar kabul ediliyor. Yani yatırımcı, girişimcinin öncelikle akıl hocası olduğu yaklaşımıyla hareket edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fikri-olan-genclere-10-milyon-tllik-yatirim_113700.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!