Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: TOKI International
BÖLÜM SPONSORU

Finansbank ile Kavuklar Grubu'ndan Finansmanı Anlaşması

Gayrimenkul, enerji, altyapı ve özelleştirme finansmanları başta olmak üzere proje finansmanı alanında aktif rolünü sürdüren Finansbank, İzmir Point Bornova AVM’nin proje finansmanı için Kavuklar Grubu ile toplam 56 Milyon Euro’luk 9 yıl vadeli kredi için prensip anlaşması imzaladı. Finansbank, proje bedelinin tamamını tek başına karşılayacak.

yapi.com.tr
Finansbank ile Kavuklar Grubu'ndan Finansmanı Anlaşması

Finansbank ile Kavuklar Grubu arasında İzmir Point Bornova Alışveriş Merkezi’nin proje finansmanı için prensip anlaşmasına varıldı. Banka, Point Bornova AVM Projesi’nin toplam 56 Milyon Euro’luk 9 yıl vadeli proje finansmanının tamamını tek başına karşılayacak. Proje finansmanında da iddialı olduklarını ve 2014’te bu alana daha da ağırlık vereceklerini belirten Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İzmir’de farklı sektörlerde önemli projeler gerçekleştirmiş olan Kavuklar Grubu’nun Bornova’da hayata geçireceği Point Bornova AVM Projesi’nin toplam 56 Milyon EUR’luk 9 yıl vadeli proje finansmanını tek başımıza karşılıyoruz. Bölgedeki alışveriş anlayışını ve standartları değiştirecek olan bu önemli projede Kavuklar Grubu ile yan yana olmak bizi son derece heyecanlandırıyor ve gururlandırıyor”.

Foto (soldan başlayarak): Metehan Kavuk, Omur Tan, Omer Aras, Abdullah Kavuk

Anlaşmanın kendileri için önemine vurgu yapan Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk da, “Her aşamasında büyük bir titizlik gösterdiğimiz ve İzmir’de 'tek seferde yapılan en büyük proje olan' Point Bornova’da, alanlarında öncü olan her iki kurumun birlikte yaratacağı sinerjinin projeyi daha ileriye taşıyacağına inanıyorum” dedi.

İzmir'in en büyük karma projesi

Kentin en büyük karma projesi olan Point Bornova’yı İzmir’in dünyaya açılış noktası olarak gördüklerini belirten Kavuklar Grup Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk ise proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Bittiğinde 325 milyon dolar değerinde olacak olan projemizin 156 milyon doların üzerinde yatırımı olan alışveriş merkezi kısmı için Finansbank ile 56 milyon Euroluk kredi anlaşması imzaladık. Projemiz, tasarım ve mimari özellikleriyle pek çok ilke imza atıyor. Türkiye’de bir ilk olacak, dünyada ise bu ölçekte fazla uygulaması olmayan tamamen üstü açılır kapanır özellikteki alışveriş merkezimiz, en kuvvetli ancorları ve güçlü marka karmaları ile İzmirlilerin vazgeçilmezi olacak”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/finansbank-ile-kavuklar-grubundan-finansmani-anlasmasi_114571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!