Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fiyapı'nın Anadolu'daki İlk Uydu Kenti Kırıkkale'ye

Fiyapı'tan yapılan açıklamaya göre, temelini Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili adayı Beşir Atalay ve Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın attığı projeye göre, 330 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan uydu kent 7 bin konuttan oluşacak. Birinci etabında 2 bin konutun bulunacağı uydu kentte gelecek talep üzerine

yapi.com.tr / AA
Fiyapı'nın Anadolu'daki İlk Uydu Kenti Kırıkkale'ye

Fiyapı'nın Anadolu'daki ilk uydu kenti Fi-Yaka Kırıkkale'nin inşaatına başlandı. Fiyapı'tan yapılan açıklamaya göre, temelini İçişleri Eski Bakanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili adayı Beşir Atalay ve Fiyapı Yönetim Kurulu başkanı Fikret İnan'ın attığı projeye göre, 330 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan uydu kent 7 bin konuttan oluşacak. Birinci etabında 2 bin konutun bulunacağı uydu kentte gelecek talep üzerine 2'inci ve 3'üncü etaplar hayata geçirilecek.
    
Stüdyo, 1+1 ,2+1 ve 3+1 olmak üzere 40 metrekare ile 110 metrekare arasında daire seçeneklerinin yer alacağı projede daire fiyatları 29 bin liradan başlayacak. En pahalı daire ise 79 bin lira olacak. Ekim 2011'de çıkacak olan projenin satışına 500 konutluk kısmın kaba inşaatı, bir blokun da tamamı bittikten sonra başlanacak. Örnek daire yerine örnek blok yapılacak. Müşteriler bu örnek blokta her türlü daire seçeneğini bulabilecek ve dairesini görerek alacak. 

Fiyapı, Fi-Yaka markasıyla Anadolu'da ekonomik fiyata kaliteli konutların yer aldığı uydu kentler yaratırken, Richa markasıyla lüks konseptte projeler üretecek.
    
Açıklamada, temel atma töreninde konuşan eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Anadolu'ya yatırım çağrısına ilk yanıtın Fiyapı'dan geldiğini, bu tür yatırımları ve yatırım yapan firmaları her zaman destekleyeceklerini belirttiği kaydedildi.
   
Fi-Yaka markasıyla Anadolu'da ekonomik konut üretecek

Açıklamaya göre, Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan da konuşmasında, ''Yapmış olduğum açıklamalarda Anadolu'da Fi-Yaka markasıyla uydu kentler kurmayı hedeflediğimi ve 29 bin liraya daire satacağımı söylemiştim. Fi-Yaka Kırıkkale'de, 29 bin liraya daire satarak bu sözümü de yerine getirmiş olacağım'' ifadesini kullandı.
 Fikret İnan, bu projenin Fi-Yaka markasıyla Anadolu'da kurmayı hedefledikleri uydu kentlerin ilki olacağını, 10 yılda 100 bin konut hedeflerine Anadolu'da inşa edecekleri uydu kentlerle ulaşacaklarını belirtti.
 'Herkes için Kaliteli Yaşam' sloganının bundan sonra Fi-Yaka markasıyla devam edeceğini belirten İnan, ''Fiyapı, Fi-Yaka markasıyla Anadolu'da her zaman ekonomik konut üretecek. Herkes için kaliteli yaşamı Anadolu'ya da taşıyacak'' ifadesine yer verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fiyapinin-anadoludaki-ilk-uydu-kenti-kirikkaleye_87751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!