Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Galataport'a İhale Modeli Aranıyor

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, 2010’u özelleştirme uygulamaları için tarihi bir yıl olarak ifade ederken, 10.4 milyar liralık özelleştirme gelir hedefinin aşılacağını söyledi. Aksu, 2005 yılında büyük tartışma yaratan ve ardından iptal edilen Galataport’da da ihale sürecinin 2010 içinde tamamlanacağını açıkladı.

NTV
Galataport'a İhale Modeli Aranıyor

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, 2010’u özelleştirme uygulamaları için tarihi bir yıl olarak ifade ederken, 10.4 milyar liralık özelleştirme gelir hedefinin aşılacağını söyledi. Aksu, 2005 yılında büyük tartışma yaratan ve ardından iptal edilen Galataport’ta da ihale sürecinin 2010 içinde tamamlanacağını açıkladı.

Danışman ihalesi

Galataport’un  hem Türkiye, hem  de İstanbul için büyük önemi olduğunu belirten Aksu, ihale sürecini 2010 yılı içinde tamamlamayı planladıklarını bildirdi. Aksu, özelleştirmeye ilişkin danışmanlık ihalesi açtıklarını, danışmanlık ihalesi sonucunda belki bir proje yarışması da açabileceklerini kaydetti. Özelleştirme ile ilgili olarak çeşitli kurumların görüşlerini aldıklarını söyledi. Aksu, “Herkesin görüşünü alarak, sağlıklı bir şekilde, herkesin kabul edebileceği bir modelle, planla, Galataport ihalesini 2010 içinde bitirmeyi düşünüyoruz’’ diye konuştu.

Şekere itiraz edilecek

Öte yandan Ahmet Aksu, geçen yıl satış ihalelerine hız verilen Türkşeker A.Ş’ye ait fabrikalardan portföy C’de Danıştay’ın ihale ilanı ve şartnamesinde yürütmeyi durdurma kararının henüz kendilerine ulaşmadığını belirterek, kararın ulaşmasının ardından 7 gün içinde itirazda bulunacaklarını dile getirdi. Aksu, şubatta yeni bir portföyde ihale ilanına çıkacaklarını belirtti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/galataporta-ihale-modeli-araniyor_75617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!