Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ofer: Galataport’a İlgim Alevlenebilir

İsrailli işadamı Eyal Ofer, Özelleştirme İdaresi’nin bu yıl yeniden satışa çıkarmayı planladığı Galataport’la ilgilenebileceklerini söyledi. Ofer-Mehmet Kutman ortaklığı Galataport’un 2005’teki ilk ihalesinde 3.5 milyar euro ile en yüksek teklifi vermiş, daha sonra ihale iptal edilmişti.

Milliyet Gazetesi
Ofer: Galataport’a İlgim Alevlenebilir

İsrailli işadamı Eyal Ofer, Özelleştirme İdaresi’nin bu yıl yeniden satışa çıkarmayı planladığı Galataport’la ilgilenebileceklerini söyledi. Ofer-Mehmet Kutman ortaklığı Galataport’un 2005’teki ilk ihalesinde 3.5 milyar euro ile en yüksek teklifi vermiş, daha sonra ihale iptal edilmişti. Dün CNBC-e’ye konuşan Eyal Ofer, bu yıl ihale edilmesi planlanan Galataport’a ilgisinin sürdüğünü belirterek şöyle dedi:

“Galataport hem İstanbul, hem de Türkiye’nin turizmi açısından çok önemli bir liman. Galataport’a geçmişteki ilgim samimiydi, ilgim yeniden alevlenebilir. Elbette ihaleye bir katılımcı olarak kabul edilirsem. Türkiye benim için her zaman cazip bir yatırım merkezi. Zorluklar yaşamasaydım burada yüzlerce milyon dolarlık yatırımım olurdu. Ama dünyanın sonu değil, vatanseverim Türkiye konusunda.”

İhaleye katılması durumunda bu kez yeni bir ortak tercih edeceğini belirten Ofer şöyle devam etti:

“Mutlaka yerel ortak olur. Eski ortaklarımızın pozisyonu kriz nedeniyle çarpıcı bir şekilde değişti. Küresel kriz Avrupa ve ABD’yi Türkiye’den daha çok vurdu. Türkiye krizde izole olmayı başardı, ekonominin durumu güçlü. Kredi notunun artırılmasıyla ilgili gelişmeler de olumlu. Ancak kriz Galataport’a ilgiyi ve oluşabilecek fiyatı etkileyebilir.”

‘Siyasetle evli değiliz’

Türkiye arasında gerilen siyasi ilişkileri de değerlendiren Ofer, “Çok şükür iş dünyası ile siyaset evli değil, iş dünyası her zaman faaliyetlerine sürdürüyor. Siyasi görüşmelerden bağımsız ilişkilerimiz sürüyor. Ayrıca ben siyasi ilişkilerde dramatik bir değişim görmüyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ofer-galataporta-ilgim-alevlenebilir_75712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!