Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gayrimenkul Sektörüne "Kooperatif" İvmesi

Bakan Yazıcı, "Yeni model bir kooperatif türünü hayata geçirdik. Gayrimenkul İşletme Kooperatifi gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak" dedi.

yapi.com.tr
Gayrimenkul Sektörüne "Kooperatif" İvmesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada, ticari koşulların değişmesi ile birlikte bakanlık olarak klasik kooperatif türlerinin dışında yeni türlerle ilgili çalışmalar üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti.

Bu kapsamda Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi Ve Eylem Planı'nda hedef olarak konulan yeni ve potansiyeli yüksek alanlarda kooperatif kurulmasına ilişkin çalışmaların sonuç vermeye başladığını anlatan Yazıcı, sektöre yeni bir kooperatif türü kazandırdıklarını bildirdi.

Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi'nde yer alan eylemlerin aşama aşama hayata geçirildiğini ifade eden Yazıcı şöyle dedi: "Bu kapsamda gayrimenkul sektörüne alternatif yatırım imkanları sağlayan ve küçük sermayelerin büyük projelere dönüşebileceği yeni bir tür olan Gayrimenkul İşletme Kooperatifinin kuruluşunu sağladık. Merkezi Ankara'da bulunan bu kooperatif, hızla büyüyen gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak."

Yazıcı, Gayrimenkul İşletme Kooperatifinin, getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapacağını ve bünyesindeki gayrimenkulleri işleterek kazanç elde edeceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-sektorune-kooperatif-ivmesi_108961.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!