Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İndex Grup Ayazağa Arazisini Sattı!

İndex Grup, İstanbul Ayazağa'da yer alan arazisini Seba Vadi İnşaat'a sattı. Arazi üzerine ofis ve rezidanslardan meydana gelecek bir proje inşa edecek

yapi.com.tr
İndex Grup Ayazağa Arazisini Sattı!

Vatan Gazetesi’nin haberine göre İndex Grup, İstanbul Ayazağa'da yer alan 40 bin metrekare arazisini Seba Vadi İnşaat'a sattı. Hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleşecek satışta İndex Grubu'n kasasına 88,5 milyon dolar girecek. Seba Vadi İnşaat, inşaat süresinin bitiminde arazi sahibi görünen İndex Grup şirketi Teklos'a toplam hasılat payını birim metrekaresi asgari 3 bin 806 dolardan ödeyecek. Seba Vadi İnşaat bu arazi üzerine ofis ve rezidanslardan meydana gelecek bir proje inşa edecek. Projenin 36 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Eylül'de taşınacak

İndex Grup'un CEO'su Erol Bilecik, "Şirketlerin tarihlerinde bir kere başlarına talip kuşu konar. Bu da bizim için talih kuşu. Keyifle çalıştığımız yer İstanbul'un en pahalı yerlerinden biri olunca Seba İnşaat ile anlaştık" dedi. Eylül ayına kadar yılda 20-25 milyon kutu sevkiyatı yaptıklarını, bunun için lojistik merkezinin kendileri için büyük önem taşıdığını kaydeden Bilecik, "Şehrin merkezinde bu işi yapmak zaten zor hale gelmişti. Anlaşmamız çerçevesinde lojistik merkezimizi Eylül ayına kadar Tuzla-Gebze arasında bir bölgeye taşıyacağız. Ofislerimiz ise Kağıthane bölgesinde olacak. Proje bittikten sonra ofislerimizi taşıyabiliriz. Ama geri dönmeyebiliriz de..." diye konuştu.

Seba İnşaat'ın butik bir proje planladığına da değinen Bilecik, yatırımcılarının haklarını koruyan bir anlaşmaya imza attıklarını söyledi. Bilecik, şöyle devam etti: "Biz tamamiyle teknoloji dünyasında olan bir şirketiz. İnşaat bizim işimiz değil. Bu nedenle gelir ortaklığı modelini benimsedik."

Bir kısmı temettü olarak dağıtılacak

İndex'ten Kamuyu Aydılnlatma Plakform'na (KAP) yapılan açıklamada, arsa ve bina satışından elde edilecek gelirin KDV dahil yaklaşık 88.5 milyon dolar olacağı bildirildi. Açıklamada satış karının bir kısmının şirket faaliyetlerinde, bir kısmının ise temettü olarak dağıtılacağı vurgulandı.

25. yılında 2 milyar dolar ciro hedefliyor

İNDEX Grup, 25'inci yılını kutlayacağı 2015 yılına büyük hedeflerle giriyor. Geçen yıl 1.2 milyar dolar ciroya ulaşan grup, 2015'te bu rakamı 2 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Index Grup, 100'ün üzerinde markanın distribütörlüğünü yapıyor ve tüketiciye ulaşmasını sağlıyor. Türkiye'deki iş modelini yurtdışına da taşımayı planlayan grup, hedef bölgeler olarak Balkanlar, Ortadoğu ve Türki cumhuriyetleri belirledi. Grup, şirketlere kullandıkları kadar ödeme fırsatı sunan bulut çözümleri konusunda da özel bir proje üzerinde çalışıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/index-grup-ayazaga-arazisini-satti-_106188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!