Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Gayrimenkulde Sürdürülebilir Başarı İçin Sektör Ortak Hareket Etmeli"

Dubai Cityscape Globmobri tema mobri tema al 2015’e Türkiye’den giden projeler damga vururken, fuarı değerlendiren Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Sürdürülebilir başarı ve daha iyi bir kentsel gelecek için sektör olarak ortak hareket etmeliyiz" dedi.

yapı.com.tr
"Gayrimenkulde Sürdürülebilir Başarı İçin Sektör Ortak Hareket Etmeli"

Bu yıl dünya genelinden 300’den fazla, Türkiye’den de 61 firmayla rekor seviyede katılımla hayata geçen Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı’ndan Türk firmalar iki günde 250 milyonluk satış ve rezervasyon gerçekleştirdi. Fuarın en pahalı projesi olarak dikkat çeken Nef New York’un 2016 yılında yapılacak lansman öncesinde bekleme listesi için 19 farklı ülkeden 200’e yakın bireysel yatırımcıdan talep toplayan Nef’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, 15 yıldır istikrarlı ilerleyişiyle ülke ekonomisine ve kentsel gelişim sürecine büyük destek veren gayrimenkul sektörünün bu başarıyı sürdürmesi için ortak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Dışarıya karşı güçbirliği yapmalıyız”

Türkiye’den yurtdışına çıkan birçok konut projesinin yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğüne değinen Timur, “4 senedir aralıksız katıldığımız Dubai Cityscape’de bine yakın proje arasında Türk projelerine ilgi çok yüksekti. Ancak sektörümüz her ne kadar çok başarılı projelere imza atsa da henüz almamız gereken yol var. Dışarıya karşı daha güçlü bir imaja sahip olmamız gerekiyor. Türkiye ve İstanbul’un uluslararası konut yatırımındaki avantajlarını ancak bu şekilde daha iyi anlatabiliriz” dedi.


Özellikle son dönemde geleceğe yönelik bir kent olma yolunda İstanbul’un çok değerli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Timur, “Gerek ekonomik gerek sosyal yaşam açısından İstanbul bölgesel bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Bu süreçte Dubai Cityscape ve benzer oluşumlarda Türk firmalarının tek tek hareket etmek yerine ortak bir organizasyonda bir araya gelmeleri çok daha etkili sonuçlar verecektir. Ancak bu şekilde İstanbul başta olmak üzere öne çıkan kentleri daha çarpıcı şekilde anlatabilir ve güven ortamı sağlayabiliriz. Yatırımcılara bilinçli yatırım yapma hizmeti sunarak farklılaştığımızda başarımızı bir adım ileri taşıyabiliriz” açıklamasında bulundu.


2015 yılında Amerika, Fransa ve İtalya’dan aldığı uluslarası ödüllerle adını tüm dünyaya duyuruan Nef New York projesi Dubai Cityscape Global 2015’te 30-35 bin dolar aralığındaki metrekare fiyatıyla fuarın en pahalı projesi oldu. 200’e yakın bireysel yatırımcının bekleme listesine kayıt yaptırdığı New York projesi aynı zamanda fuara Amerika kıtasından katılan tek proje olma özelliği taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkulde-surdurulebilir-basari-icin-sektor-ortak-hareket-etmeli_134045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!