Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yoğun İlgi İnistanbul Lokal’in Lansmanını Öne Aldırdı

İlk ortak projeleri İnistanbul Gala yoğun ilgiyle karşılanan İş GYO ve Nef, İnistanbul Lokal’in lansmanını öne aldı. Fiyatların 345 bin TL’den başladığı İnistanbul Lokal’de ön talep döneminde 7 bin 186 talep alındı

yapi.com.tr
Yoğun İlgi İnistanbul Lokal’in Lansmanını Öne Aldırdı

İnistanbul Gala’da satışa açılan bin 140 ünitenin 875’ini üç hafta içinde satan İş GYO ve Nef, ikinci projesi olan İnistanbul Lokal’in lansmanını 6 ay erkene aldı. 3 Eylül’de ön lansman dönemi başlayan projeye şu ana kadar 7 bin 186 talep geldi ve son 3 günde 157 konutun satışı gerçekleşti. İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal’de bugüne kadar toplam bin 211 adet konut satışıyla birlikte 515 milyon TL ciroya ulaşılmış oldu. Projenin ismi, ulaşım ağlarına ve şehir merkezine yakınlığı, Foldhome konsepti ve ortak alanları sayesinde özlenen mahalle yaşantısını sunabilmesi nedeniyle 'Lokal' olarak seçildi.

“Proje hak ettiği ilgiyi gördü”

Hem stratejik, hem de topluma somut fayda sağlayacak bir birlikteliğe imza atmak istediklerini belirten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, proje için şunları söyledi:

"Şehrin tıkanmış yaşam damarlarını açacak, eskiden sanayiye hizmet vermiş bir alanı şehir yaşamına dahil edecek, yenilikçi dokunun ağırlıkta olduğu projemiz İnistanbul Gala’yı duyurduğumuzda, köklü ve başarılı bu iki firmanın birlikte gerçekleştireceği ilk proje olması dolayısıyla yoğun bir ilgi bekliyorduk. Nitekim beklentilerimiz karşılık buldu. Biz de bu yoğun ilgiyi göz önünde bulundururak, konut alıcılarını daha fazla bekletmemek adına ikinci projemiz Lokal’i planladığımız tarihten 6 ay kadar önce satışa sunduk".

“Şehir yaşamı ile mahalle kültürü beraber sunulacak”

Gösterilen ilginin ne kadar doğru bir ihtiyaca parmak bastıklarının da bir göstergesi olduğuna işaret eden Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur da, şu görüşlere yer verdi:

“İstanbul’un böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Bu ihtiyacı, yalnızca bir ev sahibi olmak değil; çağdaşlıktan ödün vermeden, mahallelerden gelen şehir kültürümüzden kopmadan bir şehir yaşamına sahip olabilmek olarak tanımlayabiliriz. İnsanlarımızın özlediği yaşam biçiminde ev, dışarıdaki yaşamdan kaçmak için bir sığınak değil, yaşamın huzur, dinlence, eğlence ve mutluluğu kapsayan bir uzantısıdır. İnistanbul Lokal de tıpkı İnistanbul Gala gibi bu ihtiyaca hizmet edecek”.

Yüzde 1 peşinat avantajı

Sektördeki alışılmış ödeme planlarının aksine, geniş çeşitlilikte ödeme seçenekleri sunacaklarının altını çizen Timur, ödeme koşullarına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“İnistanbul Gala’da sunduğumuz kolaylıkları, İnistanbul Lokal’de de sunacağız. yüzde 1 peşinat ve yüzde 0,99 faiz oranı gibi avantajlarımızla başladığımız ön talep döneminin ardından lansman sonrasında da yatırımcıyı ve konut sahibi olmak isteyenleri rahatlatacak, zengin çeşitlilikte ödeme planları sunacağız”.

Yatırım değeri yüksek

Projenin yatırım değerine dikkat çeken İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de, “2016 sonunda açılması beklenen Avrasya Tüneli sayesinde Zeytinburnu-Kadıköy ulaşım süresi 15 dakikaya kadar inecek. İnistanbul Lokal, bu aksın cazip yaşam merkezi olacak. Eğitim kurumları ve sağlık merkezlerine yakınlığı da önemli bir yatırım değeri. 30 bine yakın öğrenci ve yaklaşık 3.000 akademik personelin bulunduğu Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nin yanısıra 60 bine yakın insanın eğitim gördüğü eğitim kurumları İnistanbul Lokal’in çevresine konuşlanmış durumda. Bu da projenin yatırım değerinin ne kadar yüksek olacağına işaret ediyor” açıklamasını yaptı.

938 yeni ünite

48 ila 308 metrekare arasında değişen konutların olduğu toplamda 938 adet yeni ünite ile satışa sunulan İnistanbul Lokal, tıpkı İnistanbul Gala gibi 35 bine yakın işletmenin yer aldığı, günde ortalama 1,3 milyon kişinin ziyaret ettiği ve 1,5 milyon insanın yaşadığı Topkapı’nın tam kalbinde yer alacak. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünün hemen karşısında ve Davutpaşa metro istasyonuna yalnızca 100 metre uzaklıkta yer alacak proje, tramvay ve metrobüs hatlarına da doğrudan bağlantı içeriyor. Zincirlikuyu, Çağlayan, Yenikapı, Bakırköy, Ataköy ve Atatürk Havalimanı gibi merkezleri birbirine bağlayan aksta yer almasıyla da herkes için 'lokal' olma iddiasını taşıyacak.

İnistanbul Lokal künye

• Arsa Alanı: 17.944 m²  
• Toplam Peyzaj Alanı: 12.000 m²
• Blok Adedi: 3 (E-F-G)
• Satışa Açık Ünite Adedi: 938
• 1+1 Konutlar: 48 m² - 131 m²
• 2+1 Konutlar: 73 m² - 154 m²
• 3+1 Konutlar: 129 m² - 240 m²
• 4+1 Konutlar: 214 m² - 308 m²

http://www.yapi.com.tr/haberler/yogun-ilgi-inistanbul-lokalin-lansmanini-one-aldirdi_134108.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!