Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Geberit, Asma Klozetleri Statik Testlerle Tasarlıyor

İsviçre’deki yapı teknolojisi ve akustik laboratuvarındaki simülasyon programlarıyla ve de üzerine 400kg’lık yük konularak yapılan statik testlerle asma klozetleri tasarlayan Geberit, ‘0’ tolerans prensibiyle ürünleri test ederek seri üretime geçiyor.

yapi.com.tr
Geberit, Asma Klozetleri Statik Testlerle Tasarlıyor

Doğal ortamında ortalama ağırlığı 400 kilograma ulaşan bir kutup ayısını bir asma klozet taşıyabilir mi? Geberit’e göre evet. AB standartlarına göre asma klozetlerin taşıması gereken ağırlık 400 kg. Bu ağırlık da olgunlaşmış bir kutup ayısının ortalama ağırlığı.

Geberit yük taşıma kapasitelerini nasıl belirliyor?
Simülasyon programları aracılığıyla bilgisayar ortamında istatistikleri inceleyerek sürece başlıyor ve bunu; Geberit mühendislerinin her yıl 80 ila 120 arası statik test yürüttüğü ve yeni tesisat sistemlerini test ettiği yapı teknolojisi ve akustik laboratuvarında gerçekleştiriyor.


“Sıkı tolerans değerlerinden geçen ürünler için seri üretim sürecini başlatıyoruz”
Bu bilinçle bugüne kadar üzerine imza attıkları inovatif ürünleri simülasyon programlarıyla geliştirdiklerini söyleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, 3 boyutlu yazıcılarla prototipler üretip üzerinde çalıştıktan sonra üretime geçtiklerini söyledi. Geberit’in gömme rezervuar ve montaj sistemlerini, AB standartlarına uygun olarak ürettiğinin altını çizen Kazazoğlu, “Geberit olarak tüm ürün geliştirme süreçlerimizi 800 metrekarelik temizlik teknolojisi onaylı laboratuvarımızda yürütüyoruz. Öte yandan gömme rezervuarlarımızın testleri de simülasyon programları aracılığıyla bilgisayar ortamında gerçekleştiriyor, 400 kg ağırlığındaki statik testlerle süreci takip ederek ‘0’ tolerans prensibiyle çalışıyoruz.