Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Marmaray, Asya'dan Avrupa'ya...

Gebze-Halkalı Banliyö Hatları için İhale

Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH), Gebze-Halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi inşaat, elektrik ve mekanik sistemlerinden oluşan "Marmaray Projesi" için uluslararası ihale daveti yaptı.

Zaman Gazetesi
Gebze-Halkalı Banliyö Hatları için İhale

DLH İnşaatı Genel Müdürlüğünün, Marmaray Projesi için uluslararası ihale daveti, Resmi Gazete'de yayımlandı. Duyuruya göre Marmaray Projesi, İstanbul Boğazı'nın her iki yakasındaki mevcut banliyö hattı sisteminin iyileştirilmesini ve Boğaz'ın altına bir demiryolu geçişinin inşa edilmesini kapsayan yeni/iyileştirilen demiryolu sistemini kapsıyor. Yeni/iyileştirilen demiryolu sistemi, İstanbul'un Asya yakasında Gebze'den Avrupa yakasında Halkalı'ya kadar yaklaşık 77 kilometre uzunluğunda olacak. 3 kısımdan oluşan proje şöyle:

Boğaz Geçişi (BC) Sözleşmesi (BC1): Sözleşme, İstanbul Boğazı'nın deniz yatağındaki bir batırma tüneli ile bu tünelin yaklaşım tünellerini ve bu yaklaşım tünelleri boyunca yer alan üç yeraltı istasyonu ile bir yüzey istasyonunu kapsıyor.

Demiryolu Araçları (CR2) Sözleşmesi: Bütün demiryolu araçlarının temin edilmesini kapsayan sözleşmenin 2013 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Banliyö Hattı (CR3) Sözleşmesi: Sözleşme, İstanbul'un Avrupa ve Asya yakaları arasında kesintisiz ve yüksek kapasiteli bir banliyö hattı sistemi, bir şehirlerarası yolcu hizmeti ve yük taşımacılığı sağlamak üzere İstanbul Boğazı'nın iki yakası boyunca 63 kilometre uzunluğundaki bir banliyö hattı sisteminin, anahtar teslim projeler için sözleşme şartları kapsamında tasarımı, gerçekleştirilmesi ve tamamlanmasından oluşuyor.

AA

ETİKETLER: proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/gebze-halkali-banliyo-hatlari-icin-ihale_81631.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!