Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gecekonducu Başbakan’ın Kapısında

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında gecekonduları yıkılmak istenen Dikmen Vadisi halkı, AKP Genel Merkezi’ne yürüyerek, Başbakan Erdoğan’dan Gökçek’i durdurmasını istediler.

Evrensel Gazetesib>Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında gecekonduları yıkılmak istenen Dikmen Vadisi halkı, AKP Genel Merkezi’ne yürüyerek, Başbakan Erdoğan’dan Gökçek’i durdurmasını istediler. AKP’den sorunla ilgilenme sözü alan halk, evlerini alana kadar mücadele edeceklerini bir kez daha vurguladılar.

Dikmen’den otobüslerle AKP’nin Balgat’taki genel merkezine gelen 500’e yakın kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı Dikmenliler, Gökçek’in resimlerinin olduğu ve “Durdurun bu adamı” yazan dövizler taşıdılar, öfkelerini “Gökçek devlete hesap verecek”, “Çapulcular burada, Gökçek nerede” sloganlarıyla dile getirdiler. AKP Genel Merkezi önü iki panzer ve çevik kuvvet polisleriyle abluka altına alınırken, eylemciler megafonla Başbakan’a seslendiler.

“Hasta anamı bıraktım geldim, ölürse hesabını kim verecek” diye soran Naile Özdemir, tek başına da kalsa bu yola baş koyacağını bildirdi. Emine Erdoğan’ın Ramazan’da evine gelerek, yemeğini yediğini, söz verdiğini söyleyen Nazengül Kılıç ise “Ben sana oy verdim, ev vermezsen o oyum haram olsun” dedi. Ayşe Şenol, “Bu insanlar ev istiyor ev, villalar istemiyor” diye konuşurken, Sultan İkiz de kocasının bu sorun yüzünden üzüntüden öldüğünü anlattı.

Bir süre sloganlar ve alkışlarla oturma eylemi yapan Dikmenlilerden, mahalle temsilcilerinden oluşan 5 kişilik bir heyet de AKP İletişim Daire Başkanı Nevzat Demirkol’la görüştü. Görüşme sonrasında konuşan mahalle temsilcisi Tarık Çalışkan, AKP’den bir hafta içinde bu konuyla ilgilenme sözü aldıklarını, bu söz tutulana kadar peşini bırakmayacaklarını vurguladı. “Bizi canlı bomba haline getirmesinler” diye konuşan Çalışkan, “Çocuklarınızı okula kaydettirin, odun kömür alın, bu sene de buradayız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gecekonducu-basbakanin-kapisinda_47962.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!