Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Genç Profesyoneller Bu Projelere Akıyor

Gayrimenkul, bir zamanlar tüm çalışma yaşamında biriktirdiği paralarla emekliliğinde yatırım yapmak isteyenlerin yatırım aracı iken artık her yaştan daha geniş bir yatırımcı kitlesini hedefliyor. Bir dönem üst gelir grubunu hedefleyen inşaat şirketleri de son dönemde orta ve altı gelir grubuna yöneldiler. Burada büyük volümlerde satışlar yapan

Sabah Emlak&Mortgage
Genç Profesyoneller Bu Projelere Akıyor

Gayrimenkul, bir zamanlar tüm çalışma yaşamında biriktirdiği paralarla emekliliğinde yatırım yapmak isteyenlerin yatırım aracı iken artık her yaştan daha geniş bir yatırımcı kitlesini hedefliyor. Bir dönem üst gelir grubunu hedefleyen inşaat şirketleri de son dönemde orta ve altı gelir grubuna yöneldiler. Burada büyük volümlerde satışlar yapan ancak belli bir doyum noktasına ulaşan şirketler son dönemde ise farklı bir açık alan keşfettiler: Genç profesyoneller.

Genç yaşında kurumsal şirketlerde iyi mevkide çalışanlar ya da kendi işini kuran girişimciler artık gayrimenkule yatırım yapmak için emekliliklerini beklemeye gerek duymuyor. Bu da inşaat şirketlerinin bu hedef kitleye ynelik projelerini artırıyor. Şehrin merkezi yerlerinde çoğu stüdyo, 1+1 ya da daha küçük metrekareli konut projeleri merkezi yerlerde çalışan ya da yaşamak isteyenen genç profesyonelleri hedefliyor.

Nef 167 projesi ile bu kesimi hedefleyen Timur Gayrimenkul’ün yaptırdığı bir araştırmada şehir merkezlerinde çalışan ve oturan, 25-35 yaş arası, üniversite mezunu, bekar veya yeni evli, çocuksuz, yılda ortalama iki kez tatile çıkan hedef kitleye yönelik projelerde büyük bir açık olduğunu ortaya koydu. Merkezi bölgelerde gençleri hedefleyen markalı projelerin başında Rixos Elysium Residences, Loft Bahçe, Avlu 138 gibi projeler ile satışlarını yüzde 95’i tamamlanmasına rağmen hala rağbet gören Akaretlerde’ki Sıraevler projesi geliyor.

Levent’ten sonra gençlerin alternatifi Bomonti

Özellikle Levent, Maslak hattında çalışanlar bu hat üzerindeki projelere ilgi gösterirken merkeze çok yakın mesafede alternatif bölgeler de ortaya çıkmaya başladı. Bomonti bölgesi bunlar arasında başı çekerken bu bölgedeki projelerde stüdyo ve 1+1 gibi daha küçük metrekareli daireler dikkati çekmeye başladı. Rixos Bomonty ile Extensa Bomonti projesi ise bu genç yatırımcıların ilgisini çeken projeler arasında geliyor. Son dönemde inşaat şirketlerinin yeni gözdesi haline gelen genç profesyoneller merkezi bölgedelerdeki projelerin dönüştürülmesine de neden olacak.

1+1’i al, istediğin kadar büyüt

İpek & Çakırkaya İnşaat ortaklığında yapılan ve işletmesini Rixos’un üstlendiği Bomonti’deki Rixos Residences Bomonty projesi toplam 344 modülden oluşuyor. Projeden daire sahibi olmak isteyenlerin talepleri çerçevesinde şekillenecek 84 ile 94 metrekare aralıklarında 1+1’ler bulunuyor.

Ancak isteyenler 2+1’den 4+1’e kadar değişen seçeneklerde bu daireleri büyütülebiliyor. Aralık ayında teslim edilmesi planlanan proje Rixos’un işleteceği havuz, spa gibi sosyal imkânlarla dikkat çekiyor. Gelişen bir bölge olan özellikle de merkeze yakın çalışan bekarlar ve genç profesyonellerin yanı sıra ailelerin de dikkatini çekecek projedeki daire fiyatları 365 bin dolardan başlayıp 570 bin dolara kadar çıkıyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: gayrimenkul proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/genc-profesyoneller-bu-projelere-akiyor_81273.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!