Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gençlerden Paso Cevabı

CHP Ankara il Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç, öğrencilerin EGO Kart'ı indirimli olarak alabilmeleri için 22TL vererek aldıkları Paso'ya karşı başlattıkları Paso'ya karşı ses ver adlı imza kampanyası'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından eleştirilmesine, anlam veremediğini söyledi.

Hürriyet ANKARA
Gençlerden Paso Cevabı

CHP Ankara il Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç, öğrencilerin EGO Kart'ı indirimli olarak alabilmeleri için 22 TL vererek aldıkları Paso'ya karşı başlattıkları Paso'ya karşı ses ver adlı imza kampanyası'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından eleştirilmesine, anlam veremediğini söyledi.

Ankara Hürriyet'e yaptığı açıklama Tunç, söz dalaşı üzerinden siyasetin hiçbir tarafa kazanç sağlamayacağını ve sonunda yine kaybedenin halk olacağının altını çizerek, şunları söyledi:

“Pasonun öğrencilere maddi olarak ağır geldiği, 10 bini aşan imzayla gün yüzüne çıkmıştır ve aksini düşünmek artık mümkün değildir. Bizler partiler üstü bir yaklaşımla başladığımız imza kampanyasını siyasi söz dalaşı haline getirmek istemiyoruz. CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da sorunun çözümünden yanadır ve haksızlıklara karşı mücadele etmeye devam edecektir.

Etik algımızın dışında

Pasonun kaldırılması için gerektiği söylenen toplam 10 milyon TL, boş yere yapılan Bahçelievler'deki Gökkuşağı yığını, Gölbaşında yapılan boş binalar gibi gereksiz projelere yatırılan paraların yanında sözü dahi edilmeyecek bir bedeldir. Bu alanların yeniden değerlendirilmesi ve bu yeniden değerlendirmeden gelecek tüm paranın gençlere hibe edilmesi bir Büyükşehir belediyesinin yapabileceği en iyi tavır olabilecekken, bu imkanların göz ardı edilip bu konunun partiler arasında bir söz dalaşına çevirme çabası, bizim etik algımızın dışında kalıyor.

Hedef şaştı

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Memet Yula, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in Meclis'te böyle bir tavrının olmadığını ve basın yoluyla verdiği tepkisine çok şaşırdığını dile getirdi. Yula, “Masumane bir istek siyasi polemik konusu olmamalı bence. Bu gençler seslerini duyurmaya çalıştığı için hedef gösterilmemeli” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/genclerden-paso-cevabi_76879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!