Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GENSED Güneşten Lisansız Elektrik Üretimini Masaya Yatırdı

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından Ankara’da, Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Lisansız Elektrik Üretimi Yönetmeliği Değerlendirme Toplantısı'nda ‘Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ Taslağı’ tartışıldı.

yapi.com.tr
GENSED Güneşten Lisansız Elektrik Üretimini Masaya Yatırdı

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından Ankara’da, Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 'Lisansız Elektrik Üretimi Yönetmeliği Değerlendirme Toplantısı'nda ‘Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ Taslağı’ tartışıldı. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantının ilk oturumunda EPDK, TEİAŞ ve TEDAŞ yetkilileri, Lisansız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’ni (LÜY) kendi kurumları ile ilişkisi bağlamında anlattılar. İkinci oturumda ise konunun tarafları, sektör mensupları, yatırımcılar ve ilgililer, soru cevap ve görüş açıklama şeklinde LÜY’ün detaylarını tartıştılar. 

GENSED Başkanı Prof. Dr. İ. Engin Türe, “GENSED olarak hedefimiz, ülke enerjisinin en az yüzde 15’inin gelecek 10 yılda güneşten sağlanması. Diğer öncelikli hedeflerimiz ise fotovoltaik sistemlerin ülke içinde üretimini sağlamak, teşvik programının uzatılması ve iyileştirilmesi çalışmaları yapmak olacak” dedi. Bankalarla görüşerek yatırım finansmanı için kredi olanaklarını artırma çalışmaları yapacakları bilgisini de veren Türe, GENSED’in diğer yenilenebilir enerji kaynakları sektörel örgütlenmeleri ile birlikte çalışma yapma amacında olduğunu sözlerine ekledi.
GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan ise, Lisansız Elektrik Üretimi Yönetmeliği (LÜY) ile Yenilenebilir Enerji Kanunu (YEK) mevzuatının geçmişini özetledi. Kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan GENSED’in katettiği yol hakkında bilgiler veren Erkan, derneğin sektörün ve yerli sanayinin gelişimine katkı yapma ana amacını taşıdığını söyledi. İstanbul'da da yapılacak

GENSED, 13 Ocak’ta İstanbul’da da ‘güneşin geleceği ve lisanssız üretim’ konularını kapsayan bir değerlendirme  toplantısı düzenleyecek. Taksim Hill Otel’deki toplantı, 14:00’de başlayacak. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gensed-gunesten-lisansiz-elektrik-uretimini-masaya-yatirdi_90124.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!