Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GF Hakan Plastik'ten Dünya Çevre Günü Açıklaması

GF Hakan Plastik, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile yaptığı açıklamada çevre kirliliğinin etkilerinin en fazla hissedildiği kaynaklardan birinin su olduğuna dikkat çekerek, suyun yaşamsal öneminin altını çiziyor.

yapi.com.tr
GF Hakan Plastik'ten Dünya Çevre Günü Açıklaması

Çevre kirliliği, hava, su, toprak kirliliği ile birlikte iklim değişikliğini kapsayan geniş bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. İklim değişikliğinin etkilerini yıllara yayılan bir süreçte nispeten daha yavaş hissetsek de hava ve su kirliliğinin etkilerini çok daha hızlı bir şekilde görebiliyoruz. GF Hakan Plastik de, 1974 yılından bu yana 5 Haziran tarihinde kutlanan "Dünya Çevre Günü" nedeniyle suyun yaşamsal önemine dikkat çekiyor.

Günümüzde insanlığın karşı karşıya olduğu en ciddi ekolojik tehditlerden biri olan su kirliliği, insan hayatını tehdit ediyor. Göller, ırmaklar, okyanuslar gibi su kaynaklarına zehirli ve kirli maddelerin karışmasıyla kirlenen sular, yer altı kaynaklarına karışan zehirli maddeler/atıklar zaten kısıtlı olan temiz su kaynaklarının giderek azalmasına neden oluyor. Küresel olarak, atık suyun yüzde 80’i işlenmeden veya yeniden kullanılmadan ekosisteme geri akıyor. Birleşmiş Milletler raporuna göre 2.1 milyar insanın evinde güvenli içme ve kullanma suyu bulunmadığının altını çizen GF Hakan Plastik yetkilileri, bu durumun daha da kötü boyutlara ulaşmadan pek çok konuda önlem alınması, en önemlisi de bilinç düzeyinin artırılması gerekliliğine değiniyor.

Türkiye’nin 2030 yılına kadar su fakiri ülkeler arasında yer alacağının belirtildiğini ifade eden yetkililer, bu nedenle su yönetimi konusunda ciddi adımlar atılması gerekliliği üzerinde duruyor. Günümüzde yeşil alt yapı ve gri alt yapının doğru kombinasyonla kullanımı üzerinde çalışmalar yürütülmeye başladığını belirten GF Hakan Plastik yetkilileri, Türkiye için de doğru suyu yönetimi uygulamalarının kaynakların kullanımı, temiz su kaynaklarının korunması, insan ve suya bağlı diğer canlı türlerinin sağlının korunması gibi bir zincirin halkılarına pozitif yansımaları olacağına dikkat çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gf-hakan-plastikten-dunya-cevre-gunu-aciklamasi_166103.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!