Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gorbon Işıl, Yeni Ortak Arıyor

Altı aylık mali tabloları itibariyle özsermayesi eksi 1.3 trilyon liraya inen Gorbon Işıl, kayıplarını telafi etmek üzere yeni ortak arayışında. Bu

NTV-MSNBCb>Altı aylık mali tabloları itibariyle özsermayesi eksi 1.3 trilyon liraya inen Gorbon Işıl, kayıplarını telafi etmek üzere yeni ortak arayışında. Bu arada, Gebze’deki fabrikanın satışı da gündemde.
Gorbon Işıl Seramik A.Ş. hisselerinin dün geçici olarak kapatılan işlem sırası, bugün açıldı. Borsa Başkanlığı duyurusuna göre, hisseleri Gözaltı Pazarı’nda işlem gören şirketten istenen ek açıklamaların Borsa’ya ulaşması ve Borsa Günlük Bülteni’nde yayınlanması nedeniyle, Gorbon Işıl’ın işlem sırasının açılması kararı alındı.
Bu arada, özsermayesi eksi 1.3 trilyon liraya gerileyen Gorbon Işıl Seramik A.Ş., yeni ortak arayışına devam edeceğini açıkladı.
Şirketten Borsa Başkanlığı’nca istenen açıklamaya cevaben gönderilen yazıda, sermaye kaybına ilişkin alınan tedbirlere yer verildi.
Yazıya göre, şirket aktiflerinin rayiç bedelleri ilgili makamlara müracaat edilerek yeniden saptanacak. Sırmataş Seramik A.Ş’nin şüpheli alacak haline dönüşen borcunun, ortakları tarafından ödenmesi olasılığı değerlendirilecek.

FABRİKA SATIŞI DÜŞÜNÜLÜYOR
Gebze fabrika tesislerinin satılabilme ve sermaye artışı imkanları da araştırılacak. Bankalar ile yapılacak görüşmelerde, şirket aktifleri dışında verilen gayrimenkul ipoteklerinin borç karşılama oranı belirlenecek.
Türk Ticaret Kanunu’nun 324. maddesinde yapılacak işlemleri de kapsayacak söz konusu faaliyetler sonucunda 30 Eylül 2002 bilançosunun açıklanması ile birlikte olağanüstü genel kurul yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gorbon-isil-yeni-ortak-ariyor_1397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!