Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Göztepe Stadyumu’nda SurPlot® Sistemler Tercih Edildi

Tamamen modern inşaat yöntemlerinin tercih edildiği İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu'nda, SurPlot® Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri ürünleri yer aldı.

yapi.com.tr
Göztepe Stadyumu’nda SurPlot® Sistemler Tercih Edildi

25.000 kişi kapasiteli İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu, spor yapı tasarımının profesyonellerinden DB Architects imzası taşıyor. İzmirlilere sağladığı olanaklar ile daha önceki projelerden ayrılan Göztepe Stadyumu’nun çelik çatısı, yoğun konut dokusu içinde bir kaçış ve nefes alma alanı olarak çevre sakinlerin hizmetine sunulmak üzere değerlendirilmiştir. Bu bakış açısına bağlı olarak çatı, yeşil çatı olarak tasarlanmış ve 650 metrelik yürüyüş parkurlarının kurulması ile tribünlerin üzerinde gezilebilir seyir terası inşa edilmiştir.

35.000 m² üzerine konumlandırılan projede, vatandaşların hizmetine sunulan ticari ve sosyal yaşam alanlarının inşa edilmesi, Türkiye’de hayata geçirilmiş ilk ve tek stadyum olma özelliği açısından büyük önem taşımaktadır.

 
Projedeki insan yoğunluğunu karşılayacak dayanıma sahip, her biri minimum 1.000 kg taşıma kapasiteli SurPlot® seviye ayarlı ayakların kullanımı, gerek kurulum sırasında gerekse kurulum sonrası sağladığı kolaylıklar sayesinde uzun vadede birçok avantaj sağlar.

Herhangi bir yapıştırma veya ankraj gerektirmeden alana serbest bir şekilde kondurulan SurPLot® sayesinde ayaklar arasında kalan boşluklarda kablo ve tesisat döşeme yapılabildi. Oluşabilecek herhangi bir arızada kırmadan dökmeden soruna noktasal olarak anında müdahale imkânı tanıyan bu sistem klasik yöntemlerin aksine işten ve zamandan tasarruf sağladı. Ayaklar üzerine taş ve ahşap kaplama ürünleri yine herhangi bir harçlı yöntem gerektirmeden uygulandı.

650 metre yürüyüş parkurunda bulunan bütün taş ve ahşap alanlarda uygulanan SurPlot® Sistem ile her açıdan gelişmiş güvenli ve modern yöntemlerin uygulanması sağlandı.

ARMADA Groupe, 2001 yılında ürettiği TSE kriterlerine sahip SurPlot® Yüzer Döşeme Sistemleri’nin Türkiye’deki üreticisidir.


http://www.yapi.com.tr/haberler/goztepe-stadyumunda-surplot-sistemler-tercih-edildi_178849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!