Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Güllüce'den AKM Açıklaması

Bakan Güllüce, AKM tartışmalarına ilişkin, "Buranın yıkılıp, çok daha modern, çağa hitap eden, Avrupa'nın ve dünyanın en iyi salonlarından birisi haline getirilmesiyle ilgili proje vardı. 'Olmasın' diyorlar. Şimdiki hali nasıl? Kokusu var, tesisatlar çürümüş, fareler kabloları yemiş, ne kadar onarım ihalesi yaparsanız yapın bir araya gelmiyor" dedi

yapi.com.tr
Güllüce'den AKM Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ankara'daki Atatürk Kültür Merkezi alanıyla ilgili bir otelde yapılan akademik toplantının çıkışında, gazetecilerin Taksim Meydanı'ndaki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tartışmalarına ilişkin sorusunu yanıtladı. Fanatikliğin hiçbir alanda doğru bir şey olmadığını belirten Güllüce, orasının çağın gereklerine hitap etmediğini, akustik sistem ve dizaynının bulunmadığını, tesisatlarının eskidiğini ve tamir edilemediğini söyledi.

"Kokusu bile kötü olan konuma gelmiş" diyen Güllüce, şunları kaydetti: "Buranın yıkılıp çok daha modern, çağa hitap eden, Avrupa'nın ve dünyanın en iyi salonlarından birisi haline getirilmesiyle ilgili proje vardı. 'Olmasın' diyorlar. Böyle kalsın tartışması var. Yıkmak isteyenler diyor ki 'Buraya dünyanın en kaliteli, en mükemmel, en güzel salonunu yapalım.' Şimdiki hali nasıl? Kokusu var, tesisatlar çürümüş, fareler kabloları yemiş, ne kadar onarım ihalesi yaparsanız yapın bir araya gelmiyor. Çünkü bir kere binanın yapımı çok eski. Bitmiş, eskimiş, betonuyla tesisatlarıyla her şeyiyle. 'Şimdi böyle kalsın' diyenler var. Bir de 'Hayır dünyanın en modern, akustiği olan bir salon haline dönüşsün' diyenler var. 'Bizim bir opera salonumuz, göğsümüzü gere gere İstanbul'da ve dünyada en iddialı salonlardan biri budur diyeceğimiz bir salon olsun' diyenler var. Tartışma bu iki arada geçiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/gulluceden-akm-aciklamasi_125471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!