Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Günay İnşaatı Savundu: Estetik Yapı

Nevşehir’e bağlı Avanos’ta peribacalarının bulunduğu SİT alanı Zelve Vadisi’ne, bakanlığının betonarme bina yapmasının ne derece doğru olduğu sorulan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Yaptığımız iyi girişimler böyle geleneksel alışkanlıklarla çatışıyor. Konuyu yakından takip ediyorum. Koruma Kurulu kararına bir aykırılık varsa çalışmaları

Radikal Gazetesi
Günay İnşaatı Savundu: Estetik Yapı

Nevşehir’e bağlı Avanos’ta peribacalarının bulunduğu SİT alanı Zelve Vadisi’ne, bakanlığının betonarme bina yapmasının ne derece doğru olduğu sorulan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Yaptığımız iyi girişimler böyle geleneksel alışkanlıklarla çatışıyor. Konuyu yakından takip ediyorum. Koruma Kurulu kararına bir aykırılık varsa çalışmaları durdururum” dedi. Bakan, İstanbul’da katıldığı bir toplantının ardından gazetecilerin Kapadokya’daki inşaatla ilgili sorularını şöyle yanıtladı:

“Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu kararı çerçevesinde orada içinde ihtiyaç, bilgilendirme ve kitap satış merkezlerinin olduğu bir karşılama merkezi yapılıyor.  Koruma Kurulu kararına bir aykırılık varsa oradaki çalışmaları durdururum. Karkas yapı, daha sonra yerel taşlarla örülecek, son derece estetik bir düzenleme yapılıyor. Oradaki seyyar satıcıların yerleri kamulaştırılmış, bedelleri ödenmiş buna rağmen orada satış yapmaya devam etmek istiyorlar. Ne yazık ki yaptığımız iyi girişimlerin direnişlerle karşılaşıldığı biliniyor.”

İnşaatı belediyenin mühürlediği iddiasıyla ilgili olarak Günay, “Belediyeler küçük oy gruplarına büyük tavizler verebilir. Ayrıntısını öğreneceğim” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunay-insaati-savundu-estetik-yapi_72462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!