Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güneydoğu'nun En Büyük Eğlence Merkezi Diyarbakır'a

Lunapark, trafik eğitim merkezi, spor kompleksi ve sosyal donatı alanları bulunan ve 100 dönüm alanda yapılan Medland Eğlence Merkezi'nin 20 milyon avroya mal olacağı bildirildi. Onbinler firması sahibi Tunç, ''Merkez, 5 bin kişi kapasiteli olacak'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Güneydoğu'nun En Büyük Eğlence Merkezi Diyarbakır'a

Foto: Nurten Aslan (AA)

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük eğlence merkezi Diyarbakır'da yapılıyor. Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde yapımına başlanan, lunapark, trafik eğitim merkezi, spor kompleksi ve sosyal donatı alanlarıyla bölgenin en büyük eğlence merkezi olacak Medland Eğlence Merkezi 20 milyon avroya mal olacak. Onbinler firması sahibi Tuncay Tunç, projenin toplam 100 dönüm alanı kapsadığını, ilk etapta 65 dönüm alanda lunapark, trafik eğitim merkezi ve sosyal donatı alanlarının yapımına başladıklarını söyledi.
    
Medland Eğlence Merkezi'nin 35 dönümlük alanında spor kompleksi yapılacağını kaydeden Tunç, komplekste tenis kortu, basketbol, voleybol, halı sahaları ile yüzme havuzunun yer alacağını bildirdi. Merkezin ilk etabının gelecek yılın mart ayında hizmete gireceğini, bunun için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü ifade eden Tunç, eğlence merkezinin 5 bin kişi kapasiteli olacağını belirtti. Eğlence sektörünün bölgede çok gelişemediğini, bu nedenle bu yönde yatırım yaptıklarını kaydeden Tunç, bölge halkına yönelik böyle bir yatırımı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.
    
Merkezin bir ailenin gün boyu zamanını geçirebileceği bir mekan olacağını ifade eden Tunç, şöyle konuştu:


    
''Lunaparkımız çok güvenli olacak. Lunaparkta özel güvenlik firması elamanları bulunacak. Merkez 24 saat kameralarla izlenecek. Önceliğimiz güvenlik olacak. Eski seyyar lunapark sisteminin dışına çıkılarak oyun grupları sürekli güncellenerek değiştirilecek. Merkezde çocuklar için trafik eğitim merkezi olacak. Trafik eğitim merkezi 20 dönümlük kısmında kurulacak. Diyarbakır'daki tüm çocukları kapsayacak bu merkezde online uygulamalı sistem kurulacak. Çocuklar yaya geçidi, ışıklandırma konusunda uygulamalı eğitim görecek. Bölgenin en büyük eğlence merkezini yapıyoruz. Merkez 20 milyon avroya mal olacak. Bölgeye yakışan bir tesis yapacağız.''
    
Tunç, eğlence merkezinden yoksul çocukların da yararlanması için kamu kurumları ve belediyelerle iş birliği yapmak istediklerini söyleyerek, dezavantajlı çocukların merkezin imkanlarından ücretsiz yararlanabilmesi için bu tür çalışmalara ağırlık vereceklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guneydogunun-en-buyuk-eglence-merkezi-diyarbakira_89508.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!