Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gürcistan, BTC’nin Önünü Açtı

Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı projesinde, Gürcistan çevre konusundaki düzenlemeleri kabul ederek, inş

NTV-MSNBCb>Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı projesinde, Gürcistan çevre konusundaki düzenlemeleri kabul ederek, inşaya onay verdi.
Gürcistan Cumhurbaşkanı Eduard Şevardnadze, Azerbaycan petrollerini Türkiye ve Batı pazarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattı projesinin inşasındaki tüm sınırlamaların kaldırıldığını söyledi.
Şevarnadze, yaptığı açıklamada, “yatırımcıların, ekolojik güvenliğin sağlanması için gerekli desteği fazlasıyla sağlayacaklarını” belirterek, bu nedenle güzergahın belirlenmesi ve inşaat konusundaki sınırlamaların kaldırıldığını kaydetti.
Eduard Şevardnadze, “Cumhurbaşkanı olarak son kararı aldığını ve BTC boru hattının Borjomi vadisinden geçmesinde tüm sorumluluğu üstlendiğini” söyledi.

ÇEVRE BAKANININ İTİRAZI YOK
Çevre Bakanı Nino Çkhobadze de, sabah saatlerinde Şevardnadze ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Borjomi’den geçecek BTC güzergahının inşasına başlanması konusunda her hangi bir itirazlarının bulunmadığını bildirdi.
BTC petrol boru hattının Gürcistan’ın kaynak suyuyla tanınan Borjomi vadisine zarar vereceğini öne süren bazı çevre kuruluşları hattın bölgedeki 20 kilometrelik bölümü için alternatif bir güzergah bulunmasını isterken, Gürcistan Çevre Bakanlığı da güzergah ve inşaatı projede öngörülen sürenin sona erdiği 30 Kasım’da onaylamıştı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gurcistan-btcnin-onunu-acti_2618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!