Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gürtuna: 3. köprü gündemimizde yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, üçüncü köprü yerine tüp geçişi tercih ettiklerini söyledi. Gazhane Gönüllüleri Derne

Hürriyetb>İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, üçüncü köprü yerine tüp geçişi tercih ettiklerini söyledi.

Gazhane Gönüllüleri Derneği tarafından, eski Hasanpaşa Gazhanesi ile çevresinin yeşil alan ve kültür sanat merkezine dönüştürülmesi projesini kutlamak amacıyla düzenlenen şenliğe katılan Gürtuna gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gürtuna, ''İstanbul'da 3. köprüye izin verecek misiniz?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:

''3. köprü daha bizim gündemimizde yok. Sadece konuşuluyor. Biz bukonuda çok önceden tavrımızı belirlemiştik. Öncelik tüp geçiştedir. Çünkü tüp geçiş Anadolu Yakası'nda, Avrupa Yakası'nda yaptığımız, çoğunu bitirme noktasına geldiğimiz ve bazılarına yeni başlayacağımız raylı sistemler, metrolar ağının birbirine entegrasyonunu sağlayacak bir geçiştir. Tüp geçiş, İstanbul için olmazsa olmaz bir projedir. Mutlaka yapılması gereklidir. Öncelikle tercihimizi tüp geçişten yana kullanıyoruz.''

Tüp geçişin pahalı bir proje olduğunun hatırlatılması üzerine Gürtuna, bununla ilgili ''yap-işlet-devret'' tarzında teklifler bulunduğunu belirterek, ''Ancak bildiğim kadarıyla bu teklifler dikkate alınmadı. Japon kredisiyle ihalesi hazırlanıyor'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gurtuna-3-kopru-gundemimizde-yok_854.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!