Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Güzel Sözlere Kanmayın, Ev Alırken Firmayı ve İnşaat Kalitesini Araştırın

Fi Yapı tavuklu, balıklı reklamlarıyla sempati toplarken, Ağaoğlu bizzat Ali Ağaoğlu ile iletişimini güçlendirdi. Tamam, bundan da ötesi olmaz derken Necati Şaşmaz namı diğer Polat Alemdar önce bir meraklandırıcı reklamla çıktı ekrana. Ardından da reklamvereninin Ukra İnşaat olduğunu öğrendiğimiz büyük bir kampanyayla son projeleri Ukra City'nin

Zaman Gazetesi
Güzel Sözlere Kanmayın, Ev Alırken Firmayı ve İnşaat Kalitesini Araştırın

Fi Yapı tavuklu, balıklı reklamlarıyla sempati toplarken, Ağaoğlu bizzat Ali Ağaoğlu ile iletişimini güçlendirdi. Tamam, bundan da ötesi olmaz derken Necati Şaşmaz namı diğer Polat Alemdar önce bir meraklandırıcı reklamla çıktı ekrana. Ardından da reklamvereninin Ukra İnşaat olduğunu öğrendiğimiz büyük bir kampanyayla son projeleri Ukra City'nin lansmanını yaptı. Medyada, Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz ile ilgili pek çok yorum yazıldıysa da mesele tamamıyla bir inşaat firmasının pazarlama projesiydi. İş reklam kampanyasıyla bitmedi elbette. Basın ilanları ile devam eden süreç daha önce açıkhava mecrası olarak hiç kullanılmayan duvarlarda devasa ve de çarpıcı Necati Şaşmaz görselleriyle yer almaya başladı.

Ayrıca firma doğru sponsorluklarla da iletişimini güçlendirdi. Hiçbir inşaat firmasının öngörmediği gündüz kuşağında yer alan Müge Anlı'nın 'reality programına' sponsor oldu. Diğer yandan ülkemizde bir fenomen olarak kabul edilen Kurtlar Vadisi Pusu'da da ana sponsor olarak gördük şirketi. Ahmet Hakan Coşkun'un CNN'deki 'Tarafsız Bölge' programının da sponsoruydular artık. Bütün bu ataklarla Ukra İnşaat bilinirliğini hızla artırdı.

Polat Alemdar değil, Necati Şaşmaz

Kurtlar Vadisi dizisinin aktörü Necati Şaşmaz başarılı oyunu sayesinde Polat Alemdar olarak izleyenlerinin hayranlığını hak ediyorken, kendisini herhangi bir markanın reklam yüzü olarak bugüne değin pek görmemiştik. Ancak Ukra İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Atila Yavuz yıllar önce Şaşmaz'ın Siemens için bir kampanya yaptığını, ürün hızlıca tükenince de kampanyanın durdurulduğunu söylüyor. Yani Necati Şaşmaz'ın yüzü diğer pek çok dizi oyuncusu gibi çok sayıda marka ile aynı anda eşleşmemiş, eskimemişti.

Çok geçmedi ilginç bir yerde ilginç bir sponsorlukla daha karşımıza çıktı inşaat firması. Ünlü yönetmen Yavuz Turgul'un Av Mevsimi filminin ana sponsoru olmuşlardı. Filmde Şener Şen, yıllar sonra bir filmde hem de Cem Yılmaz ile birlikte oynuyordu. Tabii medya bu ikiliye müthiş ilgi gösterdi. Necati Şaşmaz, Av Mevsimi, çarpıcı açıkhava uygulamaları ve cesur sponsorluk çıkışlarıyla herkesin dikkatini çekerken, ben daha düne kadar pek kimsenin bilmediği Ukra İnşaat'ın iletişimine onay veren yönetimi merak ettim ve Esenyurt'un yolunu tutup Yönetim Kurulu Başkanı Atila Yavuz'u ziyaret ettim.

Çok eski değil ama çalışkan bir şirket

Çok değil 2003 yılında, 36 dairelik bir kooperatifle inşaat sektörüne adım atmış Atila Yavuz. 'Peki, daha önceleri ne işler yaptınız?' diyorum, "Ben Niğdeliyim ve pek çok Niğdeli gibi alıp satarak ticaret yapıyordum." diye cevaplıyor. 'Neden bu değişim?' diye sorduğumda da, "Daha kalıcı işler yapmak istedim. Müşterileriniz beyaz eşya sattığınızda size teşekkür bile etmiyor ama bir ev sattığınızda kendi paralarıyla satın almalarına rağmen, 'Allah razı olsun' diyorlar. Sanırım bu bana daha cazip geldi." diyor. Firma, 36 dairelik ilk yatırımdan sonra geçen 7 yıl boyunca daire sayısını 3 bin 920'ye çıkarırken, kendini yenileyip geliştirmeyi de ihmal etmemiş. 'Sadece Türkiye'de değil dünyada örnek gösterilecek bir şirket olma hedefiyle' yoluna devam etmiş. Bu sebeple de ülke çapında saygın firmalarla çalışmayı tercih ederken, profesyonel kadrosundan beklentilerini yüksek tutmuş. Ukra İnşaat'ın tamamlanan projeleri Öykü Evleri, Şelale Plaza, Sedai Plus iken, devam edenleri Hanplus ve Haneplus.

Ukra İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Yavuz, iddialı olduklarını, sadece inşaat değil, insanların içinde rahat ve keyifle yaşayacağı konseptler üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Birkaç gün önce kaybettiğimiz ünlü Japon mimar Tatsuya Yamamoto'nun imzasını taşıyan Hanplus da bunlardan biri. Hanplus, çehresi giderek değişen ve modern bir görünüme kavuşan Esenyurt'un çok fonksiyonlu ilk projesi olma özelliğine sahip. Başkan Yavuz, son dönemde çok fazla inşaat firmasının ortaya çıktığını ancak bazılarının verdiği sözleri tutamadığını, bundan dolayı da ilerleyen zamanda birçoğunun piyasadan silineceğini söylüyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/guzel-sozlere-kanmayin-ev-alirken-firmayi-ve-insaat-kalitesini-arastirin_84617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!