Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hafriyatlar İnsan Sağlığına Zarar Veriyor

İstanbul’da bina yıkımlarından çıkan ve asbest içeren hafriyatların doğaya bırakılması İstanbul Büyükşehir Belediyesi gündemine taşındı.

yapi.com.tr
Hafriyatlar İnsan Sağlığına Zarar Veriyor

Evrensel'in haberine göre, CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam hazırladığı yazılı soru önergesinde,“İstanbul’da ömrünü tamamlayan veya diğer sebeplerle yıkılan, yenilenen çok sayıda bina yıkımı ve hafriyat içinde asbest madde bulunmaktadır. Hafriyat dökümleri doğaya vahşi şekilde yapılmaktadır. Bu durumun çevreyi ve yer altı sularını önemli ölçüde etkileyeceği malumlarınızdır” dedi. Sağlam Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a şu soruları sordu;

Önlem aldınız mı?

* Binaların yıkım ve sökümlerinde asbest ve benzeri kimyasalların çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi için hangi önlemler alınmıştır?

* Hafriyat atıklarının doğaya vahşi şekilde depolanması esnasında asbest ve benzeri kimyasalların çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi için hangi önlemler alınmıştır?

* İstanbul sahillerinde imalatı yapılan deniz taşıtlarının imali, onarımı ve sökümünde benzeri kimyasalların çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi için hangi önlemler alınmıştır?

http://www.yapi.com.tr/haberler/hafriyatlar-insan-sagligina-zarar-veriyor_121629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!